Porodnice Kladno

zobrazeno 2571×

Vložil(a): Jarka mmm, 8. 7. 2016 21.35

Region:
Středočeský kraj
Telefon:
312 606 398
E-mail:
info@nemocnicekladno.cz
Web:
www.nemocnicekladno.cz/oddeleni/chirurgicke-obory/gynekologicke-oddeleni/porodnice-a-perinatologicke-centrum
Adresa:
Vančurova 1548
272 59 Kladno
ČR
Hodnoceno:
Celkové hodnocení:

Zabezpečujeme péči o fyziologická a patologická těhotenství od 32. týdne gravidity ze Středočeského kraje. Těhotné ženy, které se rozhodnou rodit v naší nemocnici, se k porodu NEMUSÍ předem registrovat!

Vedoucí lékařka: MUDr. Hana Brádková
Telefon na porodní sál: 312 606 827 

Typy a počet lůžek

V oddělení šestinedělí mají maminky po porodu k dispozici tři čtyřlůžkové, jeden dvoulůžkový, pět jednolůžkových nadstandardních pokojů a jeden pooperační čtyřlůžkový pokoj s rozvodem kyslíku pro maminky rodící císařským řezem. Všechny pokoje, pooperační nevyjímaje, jsou typu „rooming-in“ (maminka je na pokoji společně s dítětem).
Porodní sál je rozdělen na tři oddělené boxy a jeden porodní box pro alternativní způsob vedení porodu, který je vybaven speciální porodnickou masážní vanou. Nastávající maminky mohou využít gymnastických míčů a porodnického vaku, tzv.“hrušky“. K dispozici je také jeden třílůžkový pokoj pro intenzivní péči a sledování budoucích maminek před porodem.
Nadstandardní pokoje, stejně jako alternativní porodní box, nelze dopředu rezervovat. Obsazují se postupně podle pořadí a přání maminek. Všechny nadstandardní pokoje jsou vybaveny pohodlnými moderními polohovatelnými lůžky, lednicí, televizorem, telefonním automatem na mince, přebalovacím pultem. Sociální zařízení je součástí dvou nadstandardních pokojů, ostatní tři nadstandardní pokoje mají sociální zařízení společné.

Alternativní a klasické porody

Ke každé rodičce přistupujeme individuálně. Snažíme se respektovat její přání, potřeby a představy o porodu s ohledem na zajištění bezpečnosti pro ni i její nenarozené dítě. Podporujeme aktivní roli rodičky při porodu, možnost vlastního porodního plánu je samozřejmostí.
K uvolnění a relaxaci dna pánevního slouží gymnastické míče, k zaujmutí úlevové polohy jsou k dispozici žíněnky různých rozměrů a porodnický vak, tzv.“hruška“. Ribstol slouží jako opěra při relaxaci. Další možností je využití teplé vody ke zmírnění porodních bolestí a k relaxaci formou sprchy či speciální porodnické masážní vany. Přítomnost otce dítěte či jiné blízké osoby u porodu je samozřejmá. Maminky mohou poslouchat hudbu podle vlastního výběru (zvukový nosič musí mít vlastní). K dispozici mají také aromalampu, do které si mohou přinést vůni.

Epidurální analgezie

Nepřetržitá služba lékařů oddělení ARO zajišťuje bezproblémovou možnost aplikace epidurální analgezie, která je plně hrazena z veřejného zdravotního pojištění. Je také možností využít inhalační analgezii po porodu (viz ceník gynekologicko-porodnického odd. ON Kladno, a.s.). Inhalační analgezie je moderní a jednoduchou metodou, jak se zbavit nepříjemných pocitů a bolesti při porodu a také při sutuře episiotomie (šití nástřihu hráze). Rodička si podávání řídí sama podle svých vlastních potřeb pod doholedem zdravotnického pesonálu. Inhalační analgezie má kombinovaný účinek, působí proti bolesti, uklidňuje a uvolňuje. Má rychlý nástup i ústup účinku.

Rooming-in

Tento anglosaský termín označuje systém, kdy je matka s dítětem v neustálém a nepřetržitém kontaktu. To umožňuje mamince kojení přesně podle potřeb dítěte a lépe se naučí o dítě starat. Pro dítě je pochopitelně nejlepší, může-li být společně s matkou. S péčí jí pomáhají jak novorozenecké sestry, tak porodní asistentky. Rooming-in je k dispozici všem matkám.

Těhotenské poradny

Pro budoucí maminky máme k dispozici dvě těhotenské poradny. Jednak poradnu pro patologická těhotenství, kam jsou předávány těhotné ženy s jiným než fyziologickým průběhem těhotenství, a poradnu pro fyziologická těhotenství, kterou mají možnost navštěvovat všechny ženy od 36. týdne těhotenství přející si rodit v našem oddělení. Do obou poraden je nutné se předem objednat.

Telefon: 312 606 390

Služba není dostupná na uvedené adrese? Nechte nás to spravit.

Dílčí hodnocení: (průměr ze 2 hodnocení)

Strava
Vybavení pokoje šestinedělí:
Vybavení porodního sálu:
Přístup sestřiček/porodních asistentek
Přístup lékařů

Pro přidání vlastního hodnocení se musíte přihlásit nebo zaregistrovat

Parametry:

zapůjčení oblečení pro novorozence v době pobytu v porodnici
ano
porodnice dodává pleny pro novorozence
ano
omezená doba návštěv
ano
možnost nepřetržitého pobytu partnera/doprovodu
ano
pokoje mají vlastní sociální zařízení
ne
ubytování matky a dítěte formou "rooming-in"
ano
na výběr nadstandartní pokoj
ano
přítomnost partnera při porodu zpoplatněna
ne
možnost přítomnosti partnera během celé doby porodní
ano
k dispozici sprcha pro I.dobu porodní
ano
k dispozici vana pro I.dobu porodní
?
k dispozici míče pro I.dobu porodní
ano
samostatné porodní sály/boxy
ano
respektují přání rodičky (holení, klystýr,…)
ano
možnost epidurální analgezie
ano
možnost volby alternativního porodu/porod do vody
ano

Objevili jste chybu ve vlastnostech nebo parametrech? Upozorněte nás na ni.

Nenašli jste službu, kterou jste hledali? Přidejte ji

Hodnocení (2)

dadinkamaminka, 27. 3. 2020, 22.28

Strava
Vybavení pokoje šestinedělí:
Vybavení porodního sálu:
Přístup sestřiček/porodních asistentek
Přístup lékařů

Zkušenost mám otresnou. Přijali mě ve 35 tt a museli zastavovat porod. Dávali mi kapacky s magnesiem a antibiotika. Problém byl v tom, že mi to nikdo z nich nebyl schopen správně zavést do žíly, takže jsem trpěla jak pes, šíleně mě bolela ruka a asi hodinu si mě nikdo nevšímal, Vždycky to trochu upravili, ale stejně to nepomáhalo. Po porodu mi vzali dceru a neřekli ani slovo o tom kam ji nesou a zda je v pořádku, 😥 Přišly zamnou až ráno 😲 Donesli mi dárkové balíčky a řekli, že dcerka už je v pořádku, že měla nízký cukr po narození akorát. Tak jsem měla radost. Co se mi nelíbilo jsou sprchy, které jsou na chodbě v místě, kam si chodí sedat pacienti na jídlo a Návštěvy. Takže soukromí téměř žádné. Jídlo otřesné, to ani nebudu raději komentovat. Celková spokojenost moc moc. Už bych tam rodit nešla

Klady:

  • Byla jsem na celý porod sama na pokoji

Zápory:

  • .

Jarka mmm, 8. 7. 2016, 21.35

Strava
Vybavení pokoje šestinedělí:
Vybavení porodního sálu:
Přístup sestřiček/porodních asistentek
Přístup lékařů

V porodnici jsem rodila plánovaným císařským řezem, takže nemohu hodnodit klasický porod. V rámci předporodního kurzu jsem navštívila porodní místnosti a jsou moc pěkně vybavené, každá rodička má svojí sprchu, balón...takže se nemusíte táhnout někam přes chodbu. Zvolila jsem při císaři epidurál, ale jelikož mi špatně zabral, museli mě uspat. Oddělení šestinedělí je staré a sprchy jsou na chodbě, bez závěsů atd. Ta vzdálenost je dost nepříjemná kvůli horší hybnosti po operaci/poporodních zraněních. Navíc se chodí kolem místa, kde maminky přijímají návštěvy, takže vám třeba teče krev po nohou a všichni to vidí...Nic moc, ale dá se to přežít. V létě tam musí být poměrně horko. Po několika dnech jsem se přestěhovala na nadstandart, který už byl vybavem mnohem lépe (ale sprchu jsem také měla na chodbě). Jídlo ušlo, nějak jsem neměla chuť na nic jiného (a první skoro dva dny jsem skoro nejedla, protože jsem byla po operaci). Příště bych určitě šla do nadstandardu (kdyby byl volný), jako prvorodičce mi ale vyhovovalo být s jinými maminkami na pokoji. Většina sestřiček byla fajn, některá mrzutá se najde všude (mají toho opravdu hodně). Jen mi vadily vizity, ale to je asi nezvytné.

Klady:

  • nové porodní oddělení
  • možnost nadstandardu

Zápory:

  • staré oddělení šestinedělí
  • sprchy na chodbě

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů