Veronika Bednářová, DiS.

zobrazeno 4928×

Vložil(a): Markéta V., 24. 3. 2017 10.08

Region:
Ústecký kraj
Telefon:
+420 602 640 047
E-mail:
tvujporod@gmail.com
Web:
porodni-asistentka-teplice.webnode.cz
Adresa:

Teplice
Hodnoceno:
Celkové hodnocení:

Region: Severní Čechy, Ústecko 
Vzdělání: neustále se průběžně vzdělávám, účastním se vzdělávacích kurzů zaměřených především na podporu přirozeného těhotenství a porodu      
Registrace na MZČR od: 2006

Jsem žena, maminka tří dětí a žiji se svojí rodinou v Teplicích v Severních Čechách. Od r. 2006 jsem registrovaná por. asistentka, v r. 2010 jsem získala certifikát jako laktační poradkyně a začala jsem působit jako komunitní PA, od r. 2014 jsem členkou UNIPA.

Podporuji přirozené těhotenství a následný přirozený porod se všemi aspekty, které k němu patří. Ženy podporuji v jejich vnitřní ženské síle a schopnosti přivést na svět vlastní dítě. Upevňuji víru v přirozené procesy našeho těla a pomáhám ženám tyto procesy poznat, pochopit a následně podpořit. Plně podporuji svobodu ženy ve volbě místa porodu a bezpečí její a jejího dítěte je pro mě vždy prioritou. Kojení je součástí tohoto procesu, přesto je pro jeho zdárný začátek a další průběh nutné respektovat a chránit přirozené procesy těla matky a dítěte. O ženy a jejich děti pečuji s lásko, respektem a pochopením pro jejich individuální potřeby.

Do současné doby jsem pečovala o ženy během jejich více než 130 těhotenství, z nichž více než polovina žen porodila své děti plánovaně doma. Pár čísel… 23 žen porodilo v nemocnici s mým doprovodem nebo s mou asistencí a z nich pouze 1 žena, kterou jsem doprovázela, porodila císařským řezem. 14 žen porodilo bez mého doprovodu v nemocnici, z nich pouze 8 porodilo vaginálně a 6 žen porodilo císařským řezem. V péči jsem měla také 3 ženy po předchozích 2 porodech císařským řezem, z nich 1 porodila i potřetí císařským řezem a 2 ženy porodily přirozeně doma (tzv. VHBA2SC), 1 z nich dokonce do vody. Naprostá většina žen, kterým jsem při porodu asistovala nebo je doprovázela (doma i v porodnici), porodila v jiné než klasické poloze na zádech v polosedě. Pouze 1 žena ze všech, které porodily doma, si sama zvolila polohu na zádech v polosedě a byla jí pohodlná. Všechny ostatní ženy porodily v jiných, pro porod přirozených polohách. 

Rozsah poskytované prenatální péče:
Pečuji o ženu a novorozence v plném rozsahu (dle mezinárodní definice porodní asistentky). Provádím těhotenské poradny (měření tlaku, kontroly moče, sledování fyziologických funkcí, sleduji růst miminka pohmatem a zevním vyšetřením, sleduji jeho zdravotní stav pomocí posloucháním ozev doplerem aj.), doporovod k porodu, péče o ženu a novorozence (odběr kapilární krve z patičky na vrozené vady, laktační poradenství) v šestinedělí (péče o porodní poranění a o prsy)

Další nabízené služby:
Poskytuji komplexní péči, poradenství a podporu ženám před těhotenstvím, během něj, během porodu, po porodu i po šestinedělí

Služba není dostupná na uvedené adrese? Nechte nás to spravit.

Pro přidání vlastního hodnocení se musíte přihlásit nebo zaregistrovat

Parametry:

Organizace
UNIPA
těhotenské cvičení
ano
příprava partnera k porodu
ano
pomoc při sestavování porodního přání
ano
možnost zátupu při nemoci
ano
práce s homeopatiky
ano
práce s aromaterapií
ano
poporodní péče
ano
laktační poradenství
ano
pravidelná prenatální poradna
ano
individuální konzultace v domácím prostředí
ano
spolupráce s konkrétním gynekologem
ne
individuální předporodní kurzy
ano
skupinové předporodní kurzy
ano
vedení porodu v porodnici
ne
vedení domácího porodu
ano
zpracování placenty
ano
převzetí do péče po ambulantním porodu
ano
psychologické poradenství
ano
zpracovávání porodních traumat
ne

Objevili jste chybu ve vlastnostech nebo parametrech? Upozorněte nás na ni.

Nenašli jste službu, kterou jste hledali? Přidejte ji

Hodnocení (0)

Zatím zde není žádné hodnocení.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů