Přírodní koupaliště Sezimovo Ústí

zobrazeno 921×

Vložil(a): vendy.z, 10. 7. 2016 11.52

Region:
Jihočeský kraj
Web:
www.koupalistepohoda.cz/pohoda/
Adresa:

Sezimovo Ústí
Hodnoceno:
Celkové hodnocení:

O biotopním koupališti POHODA

Nikdo nepochybuje o tom, že plavání je zdravé. A většina lidí navíc plave ráda. Problém je v tom, že často nemají kde. Kvalita vody v našich řekách a rybnících se sice v posledních letech výrazně zlepšila, nicméně ani dnes není často taková, aby lákala ke koupání. Přecpaná koupaliště s vodou páchnoucí chlórem rovněž nenadchnou každého. Navíc provoz obecních bazénů a koupališť silně zatěžuje obecní rozpočet, stále jich tudíž není dostatek. A k moři je to přece jenom daleko ...

Biotopy jsou v pravém smyslu slova přírodní koupaliště. O čistotu vody se starají mikroorganismy a bakterie, které žijí ve štěrku a na kořenech vodních rostlin. Proces to není nikterak rychlý, ale zase to skoro nic nestojí. Každý koupací biotop má zpravidla dvě části – tu koupací a tu, v níž se voda čistí.

Koupací biotop je v podmínkách ČR poměrně málo rozvinutý způsob stavby koupališť, přestože přináší mnoho výhod. Mezi hlavní z nich patří nižší investiční a provozní náklady (přípravky, energie). Významným přínosem je také snížení alergenního tlaku na organismus, citlivější zapojení do krajiny a odstranění zátěže vodotečí algicidy, úspora vody (doplňuje se pouze odpar), aj. Jednou z mála nevýhod, ale přesto významnou, je nutnost změnit náš přístup k biotopu. Dobře fungující biotop není sterilní prostředí, ale obsahuje mnoho živých organismů. Základem funkčního biotopu je vhodné objemové vyvážení biologických zón a koupací části.

Filtrační biologickou část lze rozdělit na lemové zóny koupací nádrže a vně umístěné laguny, které jsou gravitačně propojené a zaústěné nazpět do hlavní nádrže. Filtrační zóny jsou mělké, obsahují křemité písky a oblázky. Břehové partie a laguny jsou vysazeny vhodnou litorální vegetací. Podle druhu rostlin může mít několik hloubkových úrovní. Celý čistící systém obsahuje ještě mechanické filtrační jednotky.

Přírodní biotopy nejsou každoročně vypouštěny. Celkové vypuštění se provádí v cyklu 3 – 7 let za účelem vyčištění plavecké části bazénu, kontroly hydroizolací, rozvodů a dělících stěn. Po vyčištění a kontrole je nádrž opět napuštěna tak, aby mezisezónní období bylo plně využito pro opětovnou biologickou stabilizaci přírodní nádrže.

Služba není dostupná na uvedené adrese? Nechte nás to spravit.

Dílčí hodnocení: (průměr ze 2 hodnocení)

Cena
Bezpečné pro dítě
Profesionální přístup
Dobrá dopravní dostupnost
Spokojenost dítěte
Příjemné prostředí a zázemí
Příjemná obsluha
Kvalita služeb

Pro přidání vlastního hodnocení se musíte přihlásit nebo zaregistrovat

Nenašli jste službu, kterou jste hledali? Přidejte ji

Hodnocení (2)

Tereza Pauková (mrkew)

mrkew, 3. 8. 2016, 21.41

Cena
Bezpečné pro dítě
Profesionální přístup
Dobrá dopravní dostupnost
Spokojenost dítěte
Příjemné prostředí a zázemí
Příjemná obsluha
Kvalita služeb

Super relaxace

Klady:

  • VŠE

Zápory:

  • Nic

vendy.z, 10. 7. 2016, 11.52

Cena
Bezpečné pro dítě
Profesionální přístup
Dobrá dopravní dostupnost
Spokojenost dítěte
Příjemné prostředí a zázemí
Příjemná obsluha
Kvalita služeb

Mile nás překvapilo toto malé koupaliště u Tábora. Byly jsme s dětmi velmi spokojeni, ač byla sezóna a velké vedro, nebylo to tam tak přelidněné jako na větších koupalištích. Brouzdaliště bylo opravdu nízké, děti si tam báječně vyhráli, voda moc příjemná. Ač tedy není voda průzračná (kvůli přírodnímu čištění), nevadilo to, osprchovali jsme se a byli jsme zase jako noví :-)

Klady:

  • přírodní
  • brouzdaliště
  • půjčení slunečníků
  • dětská hřiště

Zápory:

  • žádné

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací