PhDr. Jana Marková

zobrazeno 5304×

Vložil(a): Markéta V., 26. 2. 2017 17.55

Region:
Jihočeský kraj
Telefon:
+420 737 946 303
E-mail:
ma.jana@seznam.cz
Web:
www.janamarkova.cz
Adresa:

Borovany
Hodnoceno:
12×
Celkové hodnocení:

Region: Jižní Čechy (Třeboňsko, Trhosvinensko, Novohradsko, Českobudějovicko)
Vzdělání: Škola pro duly

K zájmu o zrození mne přivedlo vlastní ženství, studium na VŠ (psychologická péče o ženu v těhotenství, během porodu a v šestinedělí, vliv prenatálního odbdobí, porodu a raného dětství na utváření osobnosti člověka) a zpracovávání prožitků z doby, kdy jsem přicházela na svět. Rozvíjela ho ve mne praxe v sociálních službách, ovšem teprve péče zkušené porodní báby v průběhu mého prvního porodu ve mně vyvolala velkou touhu moci být „u toho“ z druhé strany. Tato má touha se začala naplňovat od roku 2013.

Mám v úctě jedinečnou cestu každé ženy a jejího děťátka. Jdu po ní kousek s nimi tak, jak potřebují a jak je jim to milé. V těhotenství vytvářím klientce zázemí pro zodpovědné rozhodování a přípravu na porod a mateřství. Během porodu se starám, aby se cítila v bezpečí, dokázala se v těle i v srdci uvolnit a hladce projít porodním děním, ať už se odehraje jakkoli. Jistím prvotní seznámení maminky a miminka, podporuji jejich sžívání v šestinedělí. Pro zájemkyně organizuji svépomocné přátelské vaření a dovážku jídla do kouta.

Jsem křesťanská dula, svou službu vnímám jako intenzivní spolupráci se Stvořitelem. Za klientky, miminka, jejich rodiny a okolnosti porodu se modlím a svěřuji je do péče Panny Marie. Nabízím duchovní přípravu k porodu, věřící maminky zvu na předporodní požehnání do ženské modlitební skupinky.

Motivuji páry ke kontaktnímu rodičovství (kojení dle potřeb dítěte, společnému spaní, komunikaci o vyměšování s dítětem, nošení dětí na těle), vedu individuální a skupinové lekce vázání dětí do šátku.

Do jakých porodnic ráda doprovázím:
Ráda doprovázím klientku tam, kde se rozhodne přivést své dítě na svět. 

Do jakých porodnic nedoprovázím:
Nemám žádnou porodnici, kam bych ženu nedoprovodila.

Služba není dostupná na uvedené adrese? Nechte nás to spravit.

Dílčí hodnocení: (průměr ze 12 hodnocení)

Cena
Spolehlivost
Pečlivost
Profesionalita
Kvalita služeb
Hodnotné informace, rady a tipy

Pro přidání vlastního hodnocení se musíte přihlásit nebo zaregistrovat

Parametry:

Organizace
?
těhotenské cvičení
ne
předporodní kurzy
ano
příprava partnera k porodu
ano
pomoc při sestavování porodního přání
ano
možnost zátupu při nemoci
ne
masáže
ano
práce s homeopatiky
ne
práce s aromaterapií
ano
poporodní péče
ano
laktační poradenství
ano

Objevili jste chybu ve vlastnostech nebo parametrech? Upozorněte nás na ni.

Nenašli jste službu, kterou jste hledali? Přidejte ji

Hodnocení (12)

KlarisGB, 3. 11. 2018, 11.37

Cena
Spolehlivost
Pečlivost
Profesionalita
Kvalita služeb
Hodnotné informace, rady a tipy

Hledala jsem dulu v Budějovicích i dále a pak jsem zjistila, že poklad mám přímo "u nosu", kousíček od nás. Nemohla jsem si vybrat lépe. Jana je úžasně jemná, pečující, má vždycky slova, co utěší, podpoří, potěší a zahřejí i nakopnou (v pozitivním smyslu), čiší z ní naprostý klid. Můj porod byl bleskový a krásný a cítila jsem, že se můžu o Janičku opřít a zároveň, že ví, co je a co není potřeba. A nedovedu si představit, že by ji třeba i nějaký hodně nepříjemný autoritativní lékař dovedl vyvést z míry a klidu. Vlastně jsme se o ni s mužem mohli opřít oba. Cítím obrovskou vděčnost, že můj druhý porod mohl být díky ní přirozený a samozřejmý. Můžu moc doporučit i předporodní kurz, panovala tam kouzelná atmosféra plná ženského sdílení, rad...a bylo tam místo i pro tatínky. A do třetice všeho dobrého jsem využila i poporodní péče i s lekcí šátkování a opět si to nemůžu vynachválit. Moc mi návštěvy pomohly v hektickém sžívání se s novým človíčkem a s dcerou jsme tak měly moc krásný začátek a bezproblémový rozjezd kojením. Děkuji, přála bych to všem maminkám

Klady:

 • Jemný ženský mateřský přístup, empatie, podpora, nakažlivý klid a vyrovnanost, víra v rodící ženu a její schopnosti

Zápory:

 • Jako zápor vidím, že si nemůžu Janičku sjednat jako neustálou podporu v mateřství :D

EliskaS, 11. 10. 2018, 20.43

Cena
Spolehlivost
Pečlivost
Profesionalita
Kvalita služeb
Hodnotné informace, rady a tipy

Díky dule Janě se mi povedl VBAC a zadařilo se i kojení.Porod byl díky ní v jinak nepřátelském prostředí českobudějovické porodnice dobrým zážitkem.

Klady:

 • Velká opora,pozitivní, jemná žena

Zápory:

 • Žádné

Porodni baba, 9. 10. 2018, 13.52

Cena
Spolehlivost
Pečlivost
Profesionalita
Kvalita služeb
Hodnotné informace, rady a tipy

Měla jsem tu možnost doprovázet při porodu několik žen společně s Janinkou. Hladivá péče, vřelá slova, atmosféra bezpečí a důvěry, bezpodmínečné přijetí, respekt k individuálním přáním a potřebám, tichá opora, stabilní podpora, citlivá rada, mateřská náruč... to jsou synonyma, která mne napadají, když si na tyto chvíle vzpomenu. Jana je nádherná vědomá žena, jejíž péči bych z pohledu porodní asistentky přála každé budoucí mamince.

Klady:

 • Jančino dulení je jako pohlazení od maminky

Zápory:

 • nevím o ničem

Zuzzz, 3. 2. 2018, 11.10

Cena
Spolehlivost
Pečlivost
Profesionalita
Kvalita služeb
Hodnotné informace, rady a tipy

Janu jsme oslovili, aby nás doprovázela při druhém porodu. Zatímco manžel věřil, že porod spolu opět zvládneme, mně tentokrát připadalo klíčové, aby se někdo zkušený mohl věnovat jen nám. Dnes už se oba shodujeme, že druhý porod byl oproti prvnímu vlastně pohoda, přestože měl mnohem delší průběh a hlavně start, který nás znepokojil (Hamiltonův hmat bez mého souhlasu). Klidný průběh porodu, respektující ženu, její osobnost i celý proces, skutečně ovlivní poporodní stav mámy i miminka. Partneři mohou během porodu lehce zpanikařit (protože i zkušené rodičky může něco zaskočit) a nechat se „zlákat“ ke zbytečným lékařským zásahům. Jana kolem nás během porodu vytvořila pomyslnou pevnost plnou bezpečí a důvěry. Ze mně se stala královna, která porod řídila (oproti prvnímu porodu, který vedl lékař). Do porodnice v Č. Krumlově doprovází rodičky pravidelně, s personálem se většinou zná.

Klady:

 • Mistr svého řemesla. Svou práci odvádí poctivě a přesvědčivě. Kvalitní a empatická poradkyně během těhotenství, porodu i šestinedělí, klidný přístav ve chvílích neklidu i paniky. Individuální přístup díky své schopnosti naslouchat a naladit se na osobnost konkrétní klientky.
 • Do péče o rodičku efektivně zapojuje i partnera, který se tak necítí být upozaděný.
 • Předem jasně formuluje, jakou péči nabízí. Když porod nastane, žena "jen" rodí a vše kolem je perfektně sehrané (jako secvičené, přitom flexibilní).

Zápory:

 • Žádné.

andreasta, 10. 1. 2018, 17.38

Cena
Spolehlivost
Pečlivost
Profesionalita
Kvalita služeb
Hodnotné informace, rady a tipy

Janu jsem si "vyhlídla" na setkání s dulami na Týdnu respektu k porodu. Zdála se mi prostě sympatická ;-) Intuice mě nezklamala, protože díky Janě jsem prožila nádherný porod v českobudějovické porodnici, na který vzpomínám jako na nejkrásnější a nejintenzivnější zážitek v životě. Janička je opravdu poklad, během celého porodu mi pomáhala jak fyzicky, tak duševně. Svým klidným přístupem posilovala i můj vnitřní klid. Každé mé přání plnila ještě dříve, než jsem si na něj stačila vzpomenout. Přála bych každé ženě, aby měla u porodu takovou skvělou podporu jako já v Janě, nedokážu ani pořádně vyjádřit, jak pro mě byla její přítomnost důležitá.

Klady:

 • empatická
 • klidná
 • profesionální
 • laskavá

Zápory:

 • žádné

Ola12, 9. 1. 2018, 7.12

Cena
Spolehlivost
Pečlivost
Profesionalita
Kvalita služeb
Hodnotné informace, rady a tipy

Janča je skvělá dula, všem ženám doporučuji její úžasnou péči a Děkuji Pánu Bohu za ni.

Klady:

 • Pečující, empatická, starostlivá

Zápory:

 • Zápory nejsou

JíťaJ, 6. 1. 2018, 17.41

Cena
Spolehlivost
Pečlivost
Profesionalita
Kvalita služeb
Hodnotné informace, rady a tipy

Profesionální, vřelý, přátelský a zároveň citlivý a velmi vnímavý přístup přesně dle potřeb nastávající maminky:-) + spousty užitečných a přínosných informací o miminku, porodu i mamince po porodu při předporodním setkávání maminek. Škoda jen, že jsem Janču nepoznala, či nehledala dříve - již při mém prvním porodu - mohla jsem si ušetřit spousty trápení, stresu a strachu. Na druhý porod, u kterého Janča byla mám moc pěkné vzpomínky - opravdu ráda na to vzpomínám a dojímá mne to - konečně můžu říct, že na porod vzpomínám s úsměvem na rtech a slzou v oku - ale rozhodně slzou štěstí:-) Bylo to pro mne fajn mít s sebou "parťáka":-), kterému můžu mačkat ruku, když jde do tuhého a který mi ochotně utírá čelo, podává pití a kapičky do nosu, když je třeba:-) Díky Janče jsem si mohla svou novorozenou Elišku pěkně užít se vším všudy již na porodním sále a mám památeční fotky svého novorozeňátka, na které bych se sama nezmohla:-) DĚKUJU JANIČKO!!!!

Klady:

 • profesionalita, vnímavost, citlivost

Zápory:

 • žádné zápory jsem nenašla....

Tereza Sedláková, 6. 1. 2018, 11.52

Cena
Spolehlivost
Pečlivost
Profesionalita
Kvalita služeb
Hodnotné informace, rady a tipy

Rozhodnutí poprosit Janu o doprovázení k porodu bylo jedno z nejlepších, které jsem v přípravě na porod udělala. Jana mě podržela v těžkých chvílích rozhodování, dávala mi důležité informace a hlavně na mě v ničem netlačila. Respektovala má přání a velmi mě podpořila těsně před porodem, kdy jsem dlouhou dobu svou dceru přenášela a čelila jsem tlaku na vyvolávání. Díky její podpoře jsem prožila porod přirozený, bez zbytečných zásahů a netrpělivosti, krásný a rychlý. Byl to jeden z nejkrásnějších zážitků v mém životě a po boku mi stála pečující, něžná a podporující maminka. Taková, na kterou se všichni v náročných situacích obracíme.

Klady:

 • Láskyplnost, podpora, vzdělanost

Zápory:

 • Já jsem žádné neshledala.

kesutka, 3. 1. 2018, 16.30

Cena
Spolehlivost
Pečlivost
Profesionalita
Kvalita služeb
Hodnotné informace, rady a tipy

Po nepříliš vydařeném prvním porodu jsem si přála přítomnost duly při tom druhém a musím říct, že to bylo jedno z mých nejlepších rozhodnutí. Jana byla skvělou oporou a zosobněním vyrovnanosti a klidu, což při tak fyzicky i psychicky vypjaté situaci, jakou porod je, bylo pro mě nesmírně důležité. Určitě můžu Janu jenom doporučit, protože být dulou je pro ní nejenom povolání, ale přímo poslání.

Klady:

 • Empatie, klid, profesionalita, pozitivní přístup, opora.

Zápory:

 • Nevím o žádných.

Pavla27, 20. 9. 2017, 13.16

Cena
Spolehlivost
Pečlivost
Profesionalita
Kvalita služeb
Hodnotné informace, rady a tipy

Jana mi byla skvělou průvodkyní během těhotenství (rady, zapůjčení materiálů, modlitby, zodpovídání dotazů) i během samotného porodu. Díky ní proběhl porod v krásné a klidné atmosféře a byla oporou mně i manželovi. Velmi si cením její návštěvy u nás doma před odjezdem do porodnice, kdy do naší domácnosti vnesla klid, pokoj a jistotu a výborně odhadla, kdy se vydat na cestu. Dále mi moc pomohla při prvním přiložení děťátka k prsu. Jana je člověk s obrovským přehledem, rozhledem a nadhledem, a ač je manžel nevěřící, tak Jany přirozenost, otevřenost a upřímnost mu sedla a je rád, že právě ona mohla být s námi při tak zásadním okamžiku našich životů.

Klady:

 • Nasazení, respekt. přístup, klid, jistota

Zápory:

 • .

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů