průjem v těhotenství

zobrazeno 7496×

Vložil(a): NikolaJ, 30. 5. 2016 11.12

není typickým jevem, příčinou bývá zpravidla dietní chyba

Průjem v těhotenství není typickým jevem, v těhotenství se vyskytuje spíše problém v podobě zácpy. Pokud se v těhotenství průjem objeví, příčinou bývá zpravidla dietní chyba, kdy těhotná stižena zvláštními chutěmi konzumuje páté přes deváté. K vážnějším příčinám patří střevní chřipka virového původu, bakterie nebo paraziti. Průjem může být také vedlejším účinkem některých léků. Vzhledem k tomu, že případné viry nebo bakterie zůstávají ve střevech, není zpravidla průjem v těhotenství nebezpečný pro plod.

Neblahý vliv na zdraví plodu může mít dehydratace, která bývá jedním z následků či doprovodných jevů průjmu. Proto je nutné dehydrataci zabránit a důsledně dodržovat pitný režim a jíst pestrou stravu dostatečně bohatou na vlákniny.

Pokud průjem trvá déle než tři dny, je nutné, aby těhotná žena navštívila lékaře pro vyloučení infekční či bakteriální nemoci, která by mohla těhotenství ohrozit či zkomplikovat.

Velmi obezřetné by měly být těhotné ženy při nástupu průjmu v posledním trimestru, protože se docela často stává, že se blížící se porod hlásí právě průjmem.

Průjem v těhotenství můžou způsobovat i vyšší dávky magnézia, které lékaři předepisují některým ženám na snížení rizika předčasného porodu. V tomto případě stačí dodržovat předepsané dávky.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů