Braxton-Hicksovy stahy

zobrazeno 5597×

Vložil(a): Christie, 27. 10. 2014 22.49

tréninkové nepravidelné stahy dělohy, které jsou většinou slabé ve formě mírné bolesti nebo nepravidelného tuhnutí bříška. Intervaly mohou trvat i několik hodin v kuse nebo se pravidelně opakovat během několika dnů

Tzv. tvrdnutí břicha prožije během těhotenství téměř každá žena. Jedná se o fyziologický, tedy naprosto normální, děj, který nijak neohrožuje průběh těhotenství.

Tento druh kontrakcí byl pojmenován po britském lékaři, který je v roce 1842 poprvé popsal.

Zpravidle se objevují od 6.týdne těhotenství, ale těhotné ženy je obvykle zaznamenávají až ve 2.trimestru. Vnímají je jako občasné, nepravidelné a nebolestivé ztuhnutí břicha, které záhy odeznívá.

Intenzita kontrakcí se s postupujícím těhotenstvím zvyšuje a pár týdnů před očekávaným porodem už mohou být vnímány jako nepříjemné. Zatímco Braxton Hicks kontrakce daleko před porodem nemají žádný vliv na kvalitu uzavření hrdla či změny na čípku, zesilující se kontrakce před porodem už zpravidla „dozrání“ děložního hrdla způsobují.

Běžné Braxton Hicks kontrakce, ačkoliv mohou být pár týdnů před porodem hůře snášeny, nemají zesilující se intenzitu. Tedy kontrakce se neprodlužují, nezesilují a jejich četnost v časovém úseku se nezvyšuje.

 

Zdroj: www.gynweb.cz

Tento pojem se vyskytuje v těchto článcích:

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions