Velikost dudlíku

zobrazeno 565×

Vložil(a): Anonymní, 12. 2. 2017 20.37

Na dotaz odpovídá MDDr. Karolina Codrová (codrova)

Dobrý den, paní doktorko,
moc ráda bych se vás zeptala, jak moc je rozhodující velikost dudlíku. Mám dcerku, které je 10 měsíců. Používáme dudlíky MAM, ale chce pouze ty pro děti do 6 měsíců. Větší odmítá. Dudlík se jí snažím přes den moc nedávat, moc ho ani nevyžaduje. Dám jí ho pouze tehdy, když nechci, aby i dávala do pusinky nějaké nežádoucí věci/předměty. Naopak na noc ho vyžaduje, usíná s ním. Během noci jej však z pusinky vyndá. Někdy jej zase má téměř celou noc. Chtěla bych se tedy zeptat, nakolik vadí, že má měnší velikost dudlíku.

Předem děkuji za odpověď. Snad není má otázka příliš hloupá.

Jana

Sdílejte:   | 
1

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

codrova , 13. 2. 2017, 12.27

Dobry den, toto je doraz spise pro ortodontistu, nebot dudlik negativne ovlivnuje rust horni celisti s moznosti vzniku ortodontickych vad. Obecne cim vetsi jahudka dudliku a intenzivnejsi dudlani, tim rychlejsi a vyraznejsi je deformovani predni casti horni celisti - at uz do predkusu ci hure do otevreneho skusu. Detske celisti jsou tvarne, a pokud je na ne kazdy den pusobeno v urcitem smeru ( dudlani ), prizpusobuji se tvarem pritomnosti dudliku ci palce a nasledne vznikaji ortodonticke vady, ktere se pri pozdnim odstraneni priciny mohou prenest do staleho chrupu. Dudlik je tedy nejlepe "odbourat" jiz pri naznaku jakekoli negatinvi zmeny v prednim useku chrupu. K.C.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací