Šestky zuby

zobrazeno 1987×

Vložil(a): JanaH, 9. 6. 2015 9.53

Na dotaz odpovídá MDDr. Karolina Codrová (codrova)

Dobrý den, chci se zeptat, jestli je možné, aby už synovi (necelé 3 roky) rostly šestky zuby. První zoubky mu začaly růst brzo a všech 20 mléčných zubů měl taky hodně rychle. Bude to už měsíc a půl, co si začal strkat do pusy prsty, do všeho kouše, je vsteklý, příznaky stejné jako když mu rostly zoubky. I dáseň vlevo dole se mi zdá už tak vysoko jako je pětka stolička. Na kontrole před čtvrt rokem zubařka nic neříkala, na další jdeme až v září.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

codrova , 9. 6. 2015, 10.15

Dobrý den, v medicíně není nic nemožné, každý jsme originál, proto i zuby mohou prořezávat někomu dříve, někomu později. V případě vašeho syna se ale s určitostí nejedná o prořezávající šestku - tento zub prořezává mezi 5 - 7 rokem věku. Dáseň může být z nějakého důvodu podrážděná - je možné, že se teprve "doprořezává" pětka - je to velký zub a někdy se stává, že jeho zadní část zůstane pod dásní déle. Je nutné abyste začali místo pečlivě čistit zubním kartáčkem. Je vhodné doplnit péči ještě o výplachy chladným odvarem z heřmánku ( pokud není alergický ), nemusí jím přímo vyplachovat, stačí do něho namočit vatový tampon a po čištění zubů jím to místo omýt. Pokud se stav do 3 dnů neupraví, nebo dojde k objevení se dalších příznaků, je vhodné navštívit vašeho zubního lékaře :)

JanaH , 13. 6. 2015, 13.21

Dobrý den, děkuji za odpověď. Pětku zub má už právě celý venku, asi ho tedy objednám k zubařce, ať mu to pro jistotu zkontroluje. A heřmánek vyzkoušíme.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací