Černe zuby

zobrazeno 1202×

Vložil(a): Danka, 12. 10. 2015 21.54

Na dotaz odpovídá MDDr. Karolina Codrová (codrova)

Dobrý den,můj 4 lety syn má černé zuby. Tento problém měl když mal rok, pak to zmizelo samé. A teď znovu. Myslím že hygienu má dobru. A posledne dva týdny pije aspoň pohár mléka za den. Nevíte poradit čím to může být?

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

codrova , 12. 10. 2015, 22.57

Zdravím, Danko. Pokud mel výskyt tmavých skvrnek rychlý nástup, jsou na většině zoubků, především v te polovine, která je blíz dasnim, velmi pravděpodobně se jedna pouze o neskodne pigmentace. U děti bývají způsobeny premnozenim druhu bakterie, která tyto tmave pigmenty tvoří, v dentálním povlaku. Zbavit se toho dá buď návštěvou dentální hygienistky, která je profesionálně odstraní ( alespoň z nejvice viditelných mist), nebo pozvolna odstraňovat - kousanim tvrdší stravy ( často se vyskytují u děti s převažující měkkou stravou, či po užívání antibiotik,která naruší bakteriální rovnováhu organismu ), perfektním čištěním zoubků (!!!), popřípadě můžete doplnit o vyplachy odvarem z hermanku. Heřmánek má take priznive antibakteriální účinky.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací