zkrácený cipek

zobrazeno 13885×

Vložil(a): LucyLuy, 26. 11. 2015 13.02

Na dotaz odpovídá Mgr. et Bc. Petra Ann Kovařčíková (kovarcikova)

Je hodně závažné když mám ve 30tt cipek 25mm a CS 2? Mám jen ležet a vůbec nic nedelat.Před těhotenství mi zjistili že mi sesedaji obratle a tuhnutí zadoveho svalstva.Když dlouho ležím a nehýbu se tak mi zada tuhnou a docela to bolí.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

kovarcikova , 29. 11. 2015, 7.47

Dobrý den, fyziologická délka čípku ve Vašem týdnu těhotenství je 3,0 až 3,5 cm. Důležité je monitorovat jak rychle se Váš čípek zkracuje. Záleží také jestli pociťujete tvrdnutí bříška což by normální zkracování čípku mohlo uspíšit. Zkracování čípku směrem k termínu porodu je normální. Ve Vašem případě je potřeba je předejít jeho přílišnému zkracování. U čípků kratších než 1,5 mm je skoro 50 procentní šance na předčasný porod. Pokud Vás bolí záda zkuste různé polohy a vypodložení s polštáři (mezi kolena, pod bedra, mezi kotníky). Můžete si pomoci i těhotenským pásem, který by mohl zádům odlehčit a nebo tapingem (speciální lepící pásky, které popoří zádové svaly).

kovarcikova , 29. 11. 2015, 7.54

Dobrý den, normální délka čípku ve Vašem stupni těhotenství je okolo 3- 3,5 cm. Při délce kratší než 1,5 cm hrozí v 50 ti procentech riziko předčasného porodu. Zkracování čípku v průběhu těhotenství je ovšem normální jen.Ve Vašem připadě je důležité monitorovat, jak rychle se Váš čípek zkracuje. Pokud Vás bolí při klidovém režimu záda zkuste střídat polohy a vypodložit se polštáři (mezi kolena, kotníky, podzadeček a bedra) a občas se protáhnout. Důležité je taky dostatečně pít.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů