Utrogestan v 35tt

zobrazeno 2311×

Vložil(a): Žaneta1, 29. 6. 2018 21.43

Na dotaz odpovídá Jitka Čejková (klokanci)

Dobrý den, mám dotaz ohledně Utrogestanu v těhotenství, konkrétně 35tt. Byla jsem na běžné kontrole u svého gynekologa, kde jsem si stěžovala na opakující se bolest v podbříšku, hlavně při zátěži- chůze, dlouhé stání, přirovnala bych ji k bolesti při menstruaci. Tuto bolest jsem zažila již dříve v těhotenství a bohužel jsem také jednou silně krvácela při pohlavním styku, který byl bezbolestný a ani nijak nepříjemný. V nemocnici zjistili níže položenou placntu, těsně u hranice. Nýní už je v pořádku.
Při vyšetření na kontrole gynekolog vnitřním ultrazvukem zjistil, že se mí čípek začíná oddělovat, byla vidět malá štěrbina, na pohmat jsou však porodní cesty v pořádku. Předepsal mi Utrogestan jeden ráno a dva večer, zavádět vaginálně. Na kontrole jsem byla přesně 34+0. Mám však obavy jestli je užívání nezbytné a není to zbytečný zásah do přirozeného průběhu těhotenství a samotného porodu? Samozřejmě nechci rodit předčasně, ale také se přikláním k přírodnějším variantám. Zajímá mě tedy váš názor. Předem děkuji za odpověď.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

klokanci , 31. 8. 2018, 22.57

Dobrý den, píšu opožděně, dotazy se mi zatoulaly, omlouvám se, ale toto by stejně byl dotaz na nějakého zdravotníka, bud na lékaře nebo porodní asistentku. Doufám, že se vám situaci podařilo dobře vyřešit a v tuto dobu už máte doma krásné miminko. Jitka

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů