Jsem těhotná?

zobrazeno 933×

Vložil(a): Anonymní, 13. 8. 2015 15.05

Na dotaz odpovídá Mgr. et Bc. Petra Ann Kovařčíková (kovarcikova)

Dobrý den, na začátku června jsem měla poslední menstruaci. Od té doby nic. Před měsícem jsem si dělala 4 těhotenské testy, které vyšly negativní. Jsem hodně unavená, mám nateklá prsa, jsem nafouklá a pořád bych něco jedla. Dnes rano jsem měla poprvé nevolnosti. Mohu být těhotná? Předem děkuji za odpoveď.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

kovarcikova , 15. 8. 2015, 22.19

Dobrý den, doporučila bych Vám vyšetření u gynekologa, který Vám odběrem krve může zjistit hladiny hcg, které jednoznačně prokáží nebo vyvrátí možné těhotenství. Je to nejpřesnější a nejspolehlivější způsob, jak zjistit, jestli těhotná jste nebo ne. Pro zjištění těhotenství je důležité, kdy jste si test dělala a jakou měl citlivost. Přesto většina těhotenských testů, která je běžně k sehnání v drogerii nebo v lékárnách je schopná odhalit těhotenství již po 2 týdnech od početí. To znamená, že pokud jste si dělala test příliš brzy nemusela být hladina hcg (lidský choriový gonadotropin produkovaný buňka mi kolem embrya a později placentou) dostatečně vysoká proto test vyšel negativní.

kovarcikova , 17. 8. 2015, 13.39

Ještě bych ráda uvedla na pravou míru, že přestože se symptomy, které popisujete (vynechání menstruace, ranní nevolnost, napětí v prsou, únava) velmi často spojují s těhotenstvím a velmi často ho opravdu provázejí, podle terminologie patří k nejistým známkám těhotenství a je potřeba ho prokázat i jinak. Jsou tedy pouze malými vodítky a ukazately. Přeji Vám, abyste se dostala k výsledku, který si přejete. Pěkné dny

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions