Bolest stydké kosti v těhotenství

sledováno 1× zobrazeno 11528×

Vložil(a): Zdenka, 12. 4. 2015 12.08

Na dotaz odpovídá Jitka Čejková (klokanci)

Dobrý den, jsem ve 23. týdnu a trápí mě bolest stydké kosti, hlavně v noci. Někdy se ani nemůžu přetočit z jednoho boku na druhý. Měla jsem to i při prvním těhotenství, ale až později a bolest nebyla tak velká. Může pomoct nějaké cvičení, lehnout si jinak, aromaterapie nebo něco podobného, abych se v noci aspoň trochu vyspala?

Sdílejte:   | 
1

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

klokanci , 13. 4. 2015, 22.45

Dobrý den, trápí to těhulky docela často a není na to asi žádný zázračný postup. Doporučuje se klidovější režim, víc odpočívat, při ležení polštář mezi kolena, ale to asi všechno víte. Bederní pás nebo tejpování, určitě zkuste dobrou rehabilitaci. Cvičit jemně na pánevní dno, v lékárně se poraďte, co byste mohla užívat na výživu chrupavek. Možná i zásadité koupele v Meine Base. A dodat vitamín D, kterého máme obecně málo. Dejte vědět s čím budete mít dobré zkušenosti, je to vždycky takové hledání co komu aspoň trochu pomůže... Jitka

Zdenka , 14. 4. 2015, 21.29

Děkuji za spousty rad, vyzkouším a dám vědět. Jen s tím odpočíváním nevím, starší syn mě moc nenechá, ale snažím se :-) A cviky na pánevní dno jaké? Něco jsem našla na internetu, ale nerada bych to cvičila špatně.

klokanci , 15. 4. 2015, 14.38

Ano, to jsem tušila, že s tím odpočíváním to nebudete mít jednoduché :). Cviky na pánevní dno- myslím, že správné cvičení je na osobní konzultaci. Nevím odkud jste, ale mrkněte na http://www.skolapanevnihodna.cz/, jsou tam lektorky z různých regionů, i kurzy. Pokud jste z Prahy nebo blízkého okolí, tak se můžeme domluvit i spolu, pro těhulky lze i jednorázově., popř. se mi ozvěte: klokanci@seznam.cz, 775 35 42 15, http://www.podstrechou.com/clanky/skola-panevniho-dna.html. Jitka

Zdenka , 15. 4. 2015, 20.28

Děkuji za nabídku, ale Prahu mám trochu z ruky. Podívám se na ten odkaz a snad něco u nás objevím a budu moct začít cvičit.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů