Vytáčení hlavičky

zobrazeno 847×

Vložil(a): radana1992, 12. 12. 2015 18.16

Na dotaz odpovídá Mgr. Šárka Smíšková (sarkasmiskova)

Dobrý den,

mám půlročního chlapečka (narozen o 5týdnů dříve). Krásně pase koníčky, pomalounku se zvedá na loktech, na bříško se ale stále nepřetočil. Dr mi poradila abych s ním cvičila způsobem vzít za kotníček a naznačit mu že se má přetočit. Na jednu stranu nám to jde hned, na druhou to jde hůř. Od cvičení jsem malého několikrát načpala, že když leží uprostřed místnosti na hrací dece a projdu já nebo pes otočí se za mnou stylem že trošku kopne nohama do vzduchu a vytočí hlavičku a trup, nožky mu zůstanou na podložce. Dle jedné kamarádky jde o špatný vývoj a snad i o luk. Tohle malý dělá vždy když je za ním něco co ho zajímá. Jde pouze o to, že se snaží přetočit a ještě neví jak na to? A nebo opravdu je něco špatně? Občas se mi prohne i při zvedání z houpátka když mu jednou rukou podeberu hlavu a druhou rukou ho vezmu pod páteří. Ale u tohodle usuzuju že čeká co bude a jen mi "pomůže" nebo je to taky špatně? Jsem nešťastná při pomyšlení, že bychom cvičili vojtovu metodu.

Děkuji za odpověď
Radana

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sarkasmiskova , 14. 12. 2015, 20.12

Dobrý večer, Radano. Tady bych neváhala a požádala pediatra o doporučení k neurologovi, popř. se sama objednala. Lepší je vědět, že je vše ok jaksi navíc, než zanedbat dobu, kdy by vše šlo řešit rychle a elegantně. Vojtovy metody se nemusíte vůbec bát, naopak, buďme za ni rádi, protože nám nabízí šanci, jak správně stimulovat fyziologický vývoj. A samozřejmě platí, že čím dříve, tím lépe, protože řešíme méně problémů. Držím Vám palce.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací