Vyšetření

zobrazeno 890×

Vložil(a): Anonymní, 20. 4. 2017 9.02

Na dotaz odpovídá Mgr. Šárka Smíšková (sarkasmiskova)

Dobrý den. Nevím, jestli tento dotaz patři do teto poradny, ale jinou kategorii pro můj problem jsem nenašla. Mám stavy, ze když ráno rychleji vstanu, začne se mi točit šílené hlava, potit ruce i nohy a cítím, jakoby to semnou mělo prastit. :( Mam tu panickou poruchu, muže to byt z toho? Nebo muže byt na vině nějaká jiná nemoc ? Spím i 9 hodin a když se ráno probudim jsem porad hodne unavená. A ještě mám dotaz ohledně vyšetření u lékaře. Na jaké vyšetření mám právo ? Na co všechno mi muže můj lékař udělat testy?Nechci, aby me odbyl a také chci mít jistotu, ze nejsem nemocná. Budu vám vděčná za vaši odpověď, děkuji .

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sarkasmiskova , 20. 4. 2017, 9.15

Dobrý den. Doporučuji zajít k praktickému lékaři na preventivní prohlídku, měl by Vám udělat přinejmenším měření tlaku, tepu a krevní rozbor. Nároky pacienta byste zjistila u vaší zdravotní pojišťovny, ale Váš lékař Vás bude jistě informovat. Vámi popisovaná stav po ránu může mít různé příčiny, přímou souvislost s panickou poruchou bych nehledala. Jedná se pravděpodobně o klasický ortostatický kolaps, způsobený nízkým krevním tlakem. Po ránu při vstávání je třeba nejprve se probrat, v leže si zacvičit nohama, nejprve v kotnících, pak můžete přidat krčení v kolenou, následně se posadit na kraji postele s nohama na zemi, vydýchat se, zacvičit lehce rukama (stačí klasický nádech vzpažit, výdech připažit), popř. udělat pár obloučků bradou po hrudníku (náhražka za kroužení hlavou s vynecháním záklonu). Připravíte tak organizmus na změnu polohy a aktivity po nočním spánku. Vaše únava po spaní může míst příčinu v nedostatečné hloubce spánku. Mozek se nedokáže "zklidnit" a dostatečně odpočinout. Doporučuji v první fázi zkusit na noc sklenici teplého mléka, nebo bylinkový čaj, nejlépe meduňku. Pokud by potíže trvaly, konzultujte s praktickým lékařem, zná jistě možnosti, kam vás odeslat. Možností je i vyšetření ve spánkové laboratoři.

Anonymní

Anonymní , 20. 4. 2017, 10.55

Dobře,mockrát děkuji za vaši odpověd. Dám na vaše rady a zkusím si dávat ten čaj na uklidnění před spaním. Já díky té panické poruše pila hodně čaje na spánek a nervy,ten mi jediný pomáhal na ty moje stavy úzkosti. Ale občas jsem z něj byla hodně unavená,pila jsem ho až moc.Ale na noc bych ho zase mohla nasadit. Ještě jendou moc děkuji za tak rychlou odpověd a rady. :) Hezký den vám přeji.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů