Syn se přestal přetáčet na bříško

zobrazeno 7058×

Vložil(a): JanaH, 12. 4. 2015 11.28

Na dotaz odpovídá Mgr. Šárka Smíšková (sarkasmiskova)

Dobrý den, mám půlročního syna, který se zhruba před měsícem začal sám přetáčet na bříško. Tak 10 dní se přetáčel, ale od té doby to zase nedělá. Umět to umí, když mu trošku pomůžu, překulí se pěkně sám, ale na bříšku pak moc dlouho nevydrží a pláče. Může to být tím, že má reflux a ležením na bříšku se to zhoršuje? Nebo je potřeba to řešit a začít s ním nějak cvičit? Předem moc děkuji za radu.

Sdílejte:   | 
1

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sarkasmiskova , 12. 4. 2015, 20.12

Dobrý den, někdy se stává, že děti nějakou dovednost zkusí a chvíli praktikují a pak si "dají pauzu". Nenapsala jste, jak dlouho se nepřetáčí, ani kolik je mu v současné době měsíců. Je možné, že se syn necítil zcela ideálně např. kvůli zoubkům, nebo nějakému drobnému negativnímu rozpoložení. Harmonické přetáčení ze zad na břicho je svalovou souhrou 6-8 měsíce. Doporučuji vydržet. Pokud by se po sedmém měsíci stále nepřetáčel, poraďte se s pediatrem.

JanaH , 12. 4. 2015, 20.48

Dobrý večer, děkuji za odpověď, trochu jste mě uklidnila. Je mu teď 6,5 měsíce a nepřetáčí se necelé 3 týdny. Je pravda, že zoubky mu rostou, dásně má oteklé, je uplakaný a i v noci hůř spí, snad je to tedy tím. Každopádně za týden půjdeme na očkování, tak to pak s naší doktorkou proberu, pokud se to nezmění.

sarkasmiskova , 12. 4. 2015, 21.05

Nespěchejte, má dost času. Počítejte s tím, že i očkování je událost, která ho v aktivitě zřejmě nepodpoří (dočasně).

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů