Sezeni a kocarek pro sourozence

zobrazeno 576×

Vložil(a): Sabina, 30. 1. 2017 8.48

Na dotaz odpovídá Mgr. Šárka Smíšková (sarkasmiskova)

Dobry den,
Dcera (6.mesicu) se otaci na brisko, ale zatim se neumi otocit zpet na zada a casto se u toho vzteka. Mohu ji s nacvikem otoceni nejak pomoci? Druha cast dotazu se tyka sezeni. Dcera zatim jeste samostatne nesedi-mohu ji posadit do jidelni stolicky Stokke, kde je uveden vek od 6.mesicu? A mohu ji posadit do sourozeneckeho kocarku, kt.nema ciste lezici polohu, pouze polosed a sed? Lze nejak pomoci k sedu?
Mnohokrat dekuji!

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sarkasmiskova , 31. 1. 2017, 0.02

Pokud se vaše dcera otáčí samostatně na bříško, má dostatečnou svalovou a koordinační výbavu na přetočení zpět. Děti se však rozpakují otočit se samy na záda. Když se nad tím zamyslíme, jde o poměrně adrenalinovou záležitost. Bez kontroly zraku je nutno odpíchnout se rukou, mírně zaklonit hlavu a pak za plné akce trupového svalstva (na břišní i zádové straně) kontrolovat pohyb dozadu. To se ovšem méně dobrodružným povahám, které mají na mysli své blaho a ochranu, moc nezamlouvá. Řešením je vyvztekat si pomoc mámy. Podpořit ji tedy můžete tak, že Vaše pomoc bude minimální. Odhadněte, přes kterou stranu se chce otočit a pod protilehlé rameno dejte z přední strany prst. Pomalým pohybem jí pomáhejte odlehčit ruku, o kterou se opírá a zároveň nedopusťte, aby byl pohyb rychlý a ona přepadla a ťukla se do hlavy tím, že za hlavu připravíte dlaň, která se však zapojí do akce pouze v případě přepadnutí a hrozícího "pádu". Pohyb vyžaduje akci břišních svalů, proto nesmí být příliš velký záklon. Co se týká sedu, jakákoliv pomoc či posazování nejsou vhodné. Sed je statická pozice, do které se dítě dostává právě z přetáčení, popřípadě z polohy na čtyřech. Počkejte, až se bude umět plynule přetáčet, houpat na čtyřech či lézt a sedne si sama. Polosedem v kočárku jí nabídnete zjednodušení toho, jak se do sedu vytáhnout z lehu na zádech. Bohužel to bude v přímém směru a za použití rukou, což není to, co bychom pro správný vývoj svalů trupu, které následně budou zodpovědné za správné držení těla po celý život, chtěli. Pokud se v sedu ve stoličce nebude přitahovat opět do přímého sedu, volila bych na krmení pozici mírného položení na posledním stupni, nikoliv kolmý sed. Doporučuji vydržet a dceru v sezení nijak nepodporovat.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací