Sezení

zobrazeno 1478×

Vložil(a): ppetaa27, 23. 5. 2016 20.50

Na dotaz odpovídá Mgr. Šárka Smíšková (sarkasmiskova)

Dobry den, chtela bych se zeptat, zda je jeste v poradku kdyz muj 10,5 mesicni syn nesedi. Uz umi i chodit kolem nabytku, ale sedet ne. Kdyz ho zkusim posadit ja (vim, ze se to nema, ale hned ho taky zase polozim), tak chvili vydrzi sedet vzprima, ale pak prepadne dopredu. Kdyz se posadi sam, tak je to spis tak nejak omylem. Sam jeste nevi, jak na to. Umi se z lehu do sedu pritahnout, ale sedet vydrzi jen kdyz se drzi. Mela bych s nim uz navstivit nejakeho fyzioterapeuta? Dekuji

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sarkasmiskova , 23. 5. 2016, 21.00

Sed je svalová souhra, která se ve vývoji dítěte objevuje mezi 6. a 8. měsícem věku. Dítě si nesedá z lehu na zádech, ale z přetáčení, do tzv. šikmého sedu. Nepíšete, zda syn leze na čtyřech. Tato dovednost by měla následovat po šikmém sedu a poté teprve stoj, do kterého se dítě dostává přes nakročení v poloze rytíře. Myslím si, že byste se měla na konzultaci objednat, odborník bude schopen zhodnotit, do jaké míry je tato odchylka významná a současně doporučit, jak syna stimulovat, aby se začal posazovat samostatně.

ppetaa27 , 23. 5. 2016, 21.08

Ten sikmy sed prave jeste neovlada. Rekla bych, ze nevi, jak na to. Lezt zacal az ted, ale vzdycky jenom kousek, pak to vzda a plazi se.

sarkasmiskova , 23. 5. 2016, 21.12

Myslím, že si trochu stimulace fyziologického pohybu rozhodně zaslouží. Nepodporujte ho ve stoji. Vynechání fáze lezení má za následek nestabilitu trupu, horší pohybovou souhru při chůzi, časté pády a negativní vliv na páteř v pozdějším věku. Až po dosažení kvalitního střídavého vzoru v lezení by měl vstávat do stoje.

ppetaa27 , 23. 5. 2016, 21.26

Tak to bude asi hodne tezke ho udrzet nevstavat, ale pokusim se. Zitra se radeji pujdeme hned objednat. Moc dekuji. Preji hezky vecer :)

sarkasmiskova , 23. 5. 2016, 21.27

I Vám hezký večer.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací