Posturální cviky

zobrazeno 1673×

Vložil(a): Katka, 12. 1. 2016 19.17

Na dotaz odpovídá Mgr. Šárka Smíšková (sarkasmiskova)

Dobrý den, chodím se synem (4,5 roku) na ortopedii na kontrolu páteře, poté co cvičil jako mimino vojtovu metodu pro asymetrii páteře. Stav se v 1 roce upravil, ale trvá vadné držení těla (hyperlordóza L páteře, vystrčené břicho, lehce symetricky odstáté lopatky i "kulatá" ramena). Dnes nám lékař doporučil začít cvičit posturální cviky a posílit břicho, pro příklad uvedl tyhle: http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/medicina/neurologie-nemoci-vysetreni/rehabilitacni-cviceni-patere-stretching-protahovani-posturalnich-svalu-obrazky
Bohužel syn nespolupracuje a tak se na vás obracím pro radu, jaké cviky, hry nebo aktivity by pomohly lepšímu držení těla a syna by i bavily? V pokoji využívá provazový žebřík a kruhy. Pomůže v létě kolo, koloběžka a kolečkové brusle? Děkuji.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

Katka

Katka , 13. 1. 2016, 12.23

A jaký je Váš názor na dětskou jógu pod dozorem certifikovaného cvičitele, může pomoci?

sarkasmiskova , 13. 1. 2016, 23.05

Dobrý den, Katko. Vůbec nerozumím tomu, jak vám pan doktor mohl dát cvičení přes internet. Ať vám vypíše žádanku na fyzioterapii a vyhledejte zkušeného terapeuta s kvalifikací pro dětskou rehabilitaci a ten vás individuálně zacvičí pro práci s vaším synem. Vámi uvedený postup neváhám označit za nehoráznost ze strany lékaře. Pomůcky, které máte doma se využít dají, ale opět pouze na základě individuálního nastavení terapie. Kolo, koloběžku a kolečkové brusle bez předchozí terapie bude chlapec používat prostřednictvím již zafixovaných, bohužel zřejmě špatných, pohybových stereotypů, čímž se vadný pohyb bude více fixovat. Vyhledejte zkušeného terapeuta, který vám poradí, jak systematickou a cílenou terapií řešit tuto situaci.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů