od kdy sporťák

zobrazeno 1399×

Vložil(a): Anonymní, 16. 7. 2016 21.26

Na dotaz odpovídá Mgr. Šárka Smíšková (sarkasmiskova)

Dobrý den,
mám 8 měsíční dceru a ještě nesedí, zatím se plazí a začíná se zvedat na kolínka. Bohužel je dost velká a už se nevejde do hluboké korbičky. Prosím, je možné ji začít vozit ve sporťáku? Máme Graco Symbio, kde nejnižší poloha bohužel není úplně vodorovně. Posílám odkaz na video, kde je to zhruba v polovině vidět.
Mockrát děkuji
Kreibichová

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sarkasmiskova , 20. 7. 2016, 22.05

Dobrý den, odkaz na video nevidím. Sed je svalová souhra 6-8 měsíce a lze ho dosáhnout buď z přetáčení, nebo z pozice na čtyřech. Pokud má Vaše dcera správně a dostatečně aktivované břišní svaly v souhře se zádovými, měla by sedu brzy dosáhnout. Platí ovšem pravidlo, že dítě bychom neměli uvádět do statické pozice v sedu, pokud ho samo nezvládne. To je případ sezení v kočárku. Velmi záleží na tom, jaká je kvalita pohybu vaší dcery. Na základě toho by se dalo uvažovat o tom, jestli je možné krátkodobě dceru posazovat kvůli motivaci k dosažení této pozice. Doporučuji vyhledat fyzioterapeuta se specializací pro fyziologický vývoj a vše posoudit individuálně. Pokud bude třeba, jistě vám specialista poradí, jak dceru stimulovat.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací