Strach být někde přes noc bez rodičů (švp, tábory)

sledováno 1× zobrazeno 2491×

Vložil(a): Zuzi, 4. 2. 2016 21.39

Na dotaz odpovídá Ing. Lenka Švábová (lenka-svab)

Dobrý den,
máme se skoro 8letým synem menší problém, že nechce být nikde přes noc sám- resp. bez nás- rodičů. Má jet v květnu na školu v přírodě a on brečí, křičí, škemrá, že nikam nepojede, za žádnou cenu! A nechce jet ani na soustředění bez mé přítomnosti (v loni to bylo i s rodiči, letos májí být děti sami). Jednou na školce v přírodě byl (3noce) a zvládl to dobře, ale teď co je ve škole je opět odpor k tomu být někde bez nás, loňské prázdniny dokonce nechtěl ani k babičce na prázdniny - nakonec jel alespoň na 4dny. Nevíme s manželem jak tuto situaci řešit, případně zda časem odezní? Děkuji Z.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

lenka-svab , 5. 2. 2016, 9.13

Dobrý den, z mé vlastní zkušenosti vím, že tyto situace se opakují ve vlnách. Jednou dítě potřebuje rodiče více a jednou méně. Jedná se jak o spaní, tak pobyt v cizím prostředí atd. Tak ho třeba postupně zkuste nechávat spát u rodičů nebo u bratranců prostě tam, kde to zná. Jako důvod uveďte třeba, že jdete do divadla atd. A ráno doražte klidně až po obědě. Časem to opět překoná. Jen buďte opatrní v tom, abyste mu třeba neslíbili, že na tu školu nebude muset, když se mu nebude chtít, protože to si oni pamatují a ve vhodný okamžik by to uplatnil. Spíš mu vyzvihujte klady, co všechno tam zažije a tak :-). Hodně štěstí. LŠ

Zuzi , 5. 2. 2016, 15.46

To děláme, že mu říkáme, co tam vše zažije a jak si to určitě užije (je totiž jinak hodně kamarádský a je rád v dětském kolektivu) dokonce jsme se ho ptali jestli mu někdo ze třídy vadí nebo zda mu někdo nedělá to co se mu nelíbí....což se nám zatím nepotvrdilo. S tím spaním u babiček je právě kříž, jelikož vůbec hlídání nemáme, když už někdy nějaké divadlo/kino/výročí je, přijedou nám hlídat moje sestry (které ráno taky vstávají do práce/školy) tudíž si nemohou vzít na noc domů. Loni na konci roku chtěl spát u sousedky - resp. jeho spolužáků dvojčat, ale jakmile nastala časově přijatelná chvíle kdy mohl jít k nim na noc - nechtěl a spal doma. Právě nevíme jak celou situaci řešit, zda máme vyhovět, že nepojede nebo o tom nemluvit a pak ho na švp poslat. Zatím jsme mu neřekli, že pojede nebo ne, zatím je to u nás otevřené téma....už nás i napadlo, že bych se k onomu zájezdu přidala, protože loni na soustředění jsem tam sice byla, ale on byl pořád mimo mě(pokoj svůj, na hřišti, apod.)

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů