Starší syn bije a strká mladšího

zobrazeno 878×

Vložil(a): Kamila Pecharová, 16. 9. 2016 21.45

Na dotaz odpovídá lucipo

Dobrý den, mám podobný dotaz jako Martinne, která sem psala včera. 2,5 letý syn bije, strká mladšího a drží a drtí mu ruce se zaťatými zuby. Už jsem sem dřív psala, ale je to čím dál horší tím, že malý 7 měsíců leze jako drak a vše mu bere z ruky. Starší syn navíc nemá rád fyzický kontakt s dětmi, takže máme problém i na hřištích, pokud se ho někdo dotkne a nedej bože se s ním chce pomazlit.. Je to k nesnesení, nemohu ho nechat nikde ani na chvíli samotného, doma nic nestihnu udělat, jen je hlídám aby nešli k sobě.. (Vypadá to, že tento věkový rozdíl, navíc pokud jde o chlapce není nejlepší varianta..) Syn se navíc začal často pokakávat a učůrávat, i když to už dříve hezky uměl..
Já se snažím syna nebít, ale o to víc na něj bohužel křičím, posílám ho samotného do pokoje s tím, že si má hrát sám a když potom přijde, musí se omluvit a pohladit mladšího, zakazuji pohádky v TV - ty má za odměnu, beru mu oblíbené hračky a pokud zlobí děti, z hřiště ihned odcházíme.. Mohu udělat ještě něco víc, kromě toho že bych měla omezit křičení?? Už jsem opravdu zoufalá!

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

lucipo

lucipo , 18. 9. 2016, 20.02

Dobrý den, mohu Vám říci totéž, co Martinne zde http://www.promaminky.cz/poradny/psychologicka-poradna-40/starsi-bije-mladsiho-393 Přeji pevné nervy a hodně lásky, ta pomáhá nejvíc. Lucie

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů