Školní zralost

zobrazeno 943×

Vložil(a): Anonymní, 8. 4. 2019 10.24

Na dotaz odpovídá Lucie Kotková (Mgr. Lucie Kotková)

Dobry den. Syn byl na zapisu do prvni tridy. Vsechno zvladnul, umi barvy, pocitat, zvladnul vse, co se po nem chtelo. Pak si nas ale zavolala ucitelka a rekla nam, ze nam doporucuje odklad, protoze syn spatne mluvi. Mel velkou nosni mandli a tak mluvil vzdy pres nos. V prosinci mu ji odstranili a me prijde, ze uz mluvi lepe, ale neni to porad ono.Zacali jsme chodit na logopedii...
Myslite si, ze spatna mluva muze byt duvodem pro odklad ? On je syn jinak hrozne sikovny...
Navic kdyby dostal odklad, bylo by mu pri nastupu prvni tridy 7,5 roku.
Treba ja jsem mela v prvni tride logopedii, dnes to jiz nefunguje? Predem dekuji za vasi odpoved

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

Mgr. Lucie Kotková , 9. 4. 2019, 19.05

Dobrý den, určitě bych se o tom pobavila s logopedem, ke kterému syn dochází. Pokud vada řeči není výrazná (např. dítě neříká R,Ř, ale ostatní hlásky umí, má dobrou slovní zásobu, rozumí mluvené řeči a správně rozlišuje hlásky i sluchově), sama o sobě nemusí být důvodem pro odklad. Logopedickou péči školy nenabízejí, pokud to nejsou přímo speciální logopedické třídy, tudíž rodiče si logopedickou péči musí zařídit samostatně, ale jak píšete, váš syn už k logopedovi dochází.

Anonymní

Anonymní , 9. 4. 2019, 23.20

Dekuji vam. Syn ma prave problem i se sykavkami. Mluvi spatne, ale rozumi mluvene reci a myslim, ze ma I dobrou slovni zasobu... Ale docela Me to zaskocilo, ze to, kdyz dite spatne mluvi muze byt duvod pro odklad. Nejak to nechapu...

Mgr. Lucie Kotková , 10. 4. 2019, 18.19

No ono nejde jen o řeč, není problém s tím, že by se syn nedomluvil, ale problémy v řečové oblasti mohou působit potíže ve čtení i psaní, pokud nedokáže hlásky vyslovit ani např. neslyší rozdíl mezi podobnými hláskami, nerozliší délku samohlásky apod.)... ale toto může posoudit právě např. logoped, proto bych se obrátila na něj.

Anonymní

Anonymní , 10. 4. 2019, 22.01

Aha, tak to jsem netusila... Poradim se s pani logopedkou tedy, at nam k tomu rekne svuj nazor. Dekuji vam a preji hezky vecer.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů