Přípravka do školy

zobrazeno 1599×

Vložil(a): Kama, 23. 2. 2016 14.09

Na dotaz odpovídá PhDr.Bc. Martina Rezková (rezkova)

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat,co si myslíte o přípravkách do školy,které jsou jednou týdně ve škole,kde dítě bude chodit.Mě osobně to přijde zbytečné,přece se děti připravujou už ve školce ne?A na budoucí třídu i učitelku si bude přece zvykat během docházky.U nás to naštěstí není,jen mě zajímá Váš názor,protože okolí říká,že je přípravka lepší.Děkuji za odpověď.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

rezkova , 24. 2. 2016, 22.51

Dobrý den. Vážená paní Kamo, děkuji Vám za Váš dotaz. Přípravka tzv. nultý ročník je určitě dobrý a vhodný pro děti s odkladem školní docházky, nebo narozený v září. Např. děti s logopedickou vadou, nebo sociálně nevyzrálé děti, nebo jiné důvody odkladu jsou indikovány právě do nultého ročníku. Nultý ročník by měl poskytnout těmto dětem průpravu jejich deficitů. Je to tzv. bezpečný přechod z MŠ do ZŠ. Kde se děti již vzdělávají (trénují správnou grafomotoriku, logopedii, písmenka, počty ap.) , ale výuka je provázaná ještě hrou. Dítě má tak možnost pozvolného (dolaďovacího) systému přjít z MŠ do ZŠ. Snad jsem Vám zodpověděla Váš dotaz dostatečně. Mějte hezký večer Dr. Martina Rezková www.psychologrezkova.cz

Kama , 25. 2. 2016, 10.31

Dobrý den,děkuji za odpověď.Vy máte asi na mysli tu přípravku,kde děti do ní chodí každý den,ale já myslím takovou,která je jen jednou týdně,a pro všechny děti bez rozdílu odkladu,či ne.

Kama , 26. 2. 2016, 10.38

Ještě by mě zajímalo:je nutné,abych dceru připravovala doma na školu?Občas se připravujeme podle dětských časopisů.A jde ji to.I na zápisu ji to šlo.Stačí to,nebo musím pořídit pracovní sešity a procvičovat s ní více?

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů