Panická porucha?

zobrazeno 1492×

Vložil(a): Anonymní, 5. 8. 2022 21.54

Na dotaz odpovídá Lucie Kotková (Mgr. Lucie Kotková)

Dobrý den. V pondělí jsem zrovna dostala menstruaci a od rána mi nebylo dobře, bolelo mne břicho (to mne bolí pokaždé) a od oběda pak i hlava, což se mi běžně nestává. Nicméně jsem byla už 2.den nevyspalá tak jsem si myslela, že to bude z toho. Ale odpoledne jsem začala z ničeho nic mít takové zvláštní stavy. Jakoby deprese, lítostivost, chtělo se mi pořád brečet ale kvůli dětem jsem to držela v sobě. Jenže najednou mi hlavou prolétla myšlenka že do rána umřu. Že ta bolest hlavy není jen tak. Nevím proč, nesmysl ale bylo to tak. Najednou se mi začalo špatně dýchat, jako bych měla na hrudníku závaží. Šla jsem na balkon na vzduch, po chvíli to polevilo ale měla jsem v sobě hrůzu, že jakmile večer usnu, ráno se neprobudím. Najednou jako bych ani neměla žádné plány na další dny, nešlo mi myslet na druhý den, na za týden apod. Prostě jako bych tady fakt už neměla být. Manžel byl bohužel zrovna mimo domov. Večer jsem dokonce volala mamce co se se mnou děje, ta mi vyčinila ať nemyslím na blbosti a odpočinu si, že jsem unavená. No dobře, děti usnuly, já se odreagovala u komedie a šla si lehnout. Jenže už jsem byla v polospábku a najednou buch, před očima mi prolítlo slovo rakev. Samozřejmě mě to vystrašilo a probudilo. Pak jsem si logicky řekla že nesmysl a zkoušela znova spá. Jenže opět v polospánku, najednou zas pocit že nemohu dýchat. V panice jsem vylétla, zpocená ledovým potem, šla jsem na wc, pak volala manželovi kdy přijde, řekl že do 10 minut tak jsem na něj čekala i když jse

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

Anonymní

Anonymní , 5. 8. 2022, 22.06

Omlouvám se, nejde psát dál tak pokračuji zde. Byla jsem velmi ospalá ale i přes to jsem na manzela čekala. Chvilku jsme povídali, pak mě únava přemohla a usnula jsem. Samozřejmě jsem se ráno probudila úplně normálně. Sice mě bolela hlava i ten další den, ale ty stavy byly pryč. Ale mám obavu, že se to může kdykoliv opakovat. Myslíte, že to byly třeba hormony kvůli té menstruaci? Nebo nějaká panická ataka? Nikdy se mi to nedělo, nemám zkušenost. Jen po druhém porodu jsem měla jakýsi poporodní splýn nebo depku, nevím, ale naštěstí jsem se z toho dostala sama. Nebylo to vážné, neměla jsem halucinace ani chuť si něco udělat nebo tak něco, jen jsem třeba šla s kočárkem a najednou se rozbrečela že jsem si vzpomněla na něco ohledně manžela co mi řekl treba před dvěma lety a podobně. Nebo se to po letech nakupilo a nyní vyplavalo? Mluvila jsem o tom s manžela sestrou a ona mi řekla, že přesně kvůli tomu skončila 3x v nemocnici kde ji vezla sanitka (nemohla dýchat, bušení srdce, pocení, klepala se a nešlo to zastavit) a po vyšetřeních jí sdělili, že fyzicky je v pořádku ale je přepracovanáže je toho na ni moc a tělo to dává najevo. Co myslíte? Jsem z toho zmatená a nechci aby se to opakovalo, bylo to opravdu strašné. Děkuji za odpověď.

Mgr. Lucie Kotková , 7. 8. 2022, 18.28

Dobrý den, patrně se opravdu mohlo jednat o panickou ataku, což je velmi nepříjemný fyzický i psychický stav. Není to nic ojedinělého, u řady lidí k tomu někdy dojde a nemusí se to už opakovat. Pro vás by to mělo být signálem, že jste unavená, přetížená.... a je na čase, abyste se kromě dětí postarala i o sebe. Zkuste se pořádně vyspat, kvalitně jíst, najít si čas na sebe a dělat věci, které vás těší. Pokud by se to opakovalo, doporučovala bych vyhledat psychologa, který s vámi vaše úzkosti probere a poradí, jak situace zvládat. Držím palce!

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů