Nechce se koupat

zobrazeno 716×

Vložil(a): Anonymní, 12. 1. 2016 14.33

Na dotaz odpovídá Ing. Lenka Švábová (lenka-svab)

Dobrý den,mám problém s 15měsíčním synem.Donedávna miloval koupání ve vaně.Nedávno jsem mu začala mýt vlasy šamponem,tudíž při oplachování jsem ho dala ležet.To vždycky řval jak tur.Jakmile jsem ho ve vodě posadila,byl klid.Asi po třetím nebo čtvrtém umytí vlasů nechtěl do vody vůbec.Jen ho pokládám do vany,a už začne vyvádět,řvát a vzpírat se.Nejdříve jsem si myslela,že ho štípají opruzeniny,které zrovna měl.Ale vyvádí,i když už opruzený dávno není.Myslíte,že to může být tím mytím vlasů?Že má strach z toho,že mu budu zase mýt vlasy vleže?

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

lenka-svab , 12. 1. 2016, 15.49

Dobrý den, myslím, že jste to odhadla správně. Moje dcera nesnášela mytí vlasů asi do 10 let. Musela mít na obličeji ručník, aby jí ani kapka vody nestekla na obličej. Zkuste jiné vyrianty mytí - v sedě, ručník na obličeji, záklon hlavy. Nebo ho nejdřív nechte ať si natrénuje sprchování obličeje, to je většinou hlavní problém - dýchat a mít vodu v obličeji. Případně mu to ukažte Vy, jak se to dělá a že to jde. Mluvte s ním o tom. Hodně štěstí. LŠ

Anonymní

Anonymní , 12. 1. 2016, 16.46

Děkuji,myslela jsem si to.Budu se snažit umývat vlásky jiným způsobem.Snad se přestane časem vzpírat,a budu ho moct brzy zase normálně vykoupat :-)

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů