Narození sourozence

zobrazeno 1337×

Vložil(a): Spernakovna, 20. 2. 2017 8.22

Na dotaz odpovídá Ilona Špaňhelová (PhDr. Ilona Špaňhelová)

Dobrý den, jdu se zase poradit. Tentokrát se chci zeptat jak nejlépe připravit dítě na příchod sourozence. Dceři budou v době porodu přesně dva roky.Je mi jasné, že je potřeba se jí co nejvíce věnovat, ale chtěla bych to i hodně podpořit třeba knihou vhodnou pro daný věk, promluvou, nechci jí povídat jak to bude skvělé a že sourozenec bude príma kámoš na hraní, tak to většinou děti nevnímají. Co by jste u tak starého dítěte doporučila prosím?

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

Dobrý den, mnohdy ani povídáním nic moc u tak starého dítěte nezmůžeme - potřebuje zkušenost s novinkou. Čili můžete se podívat v knihovně, jaké jsou v tuto chvíli knížky o narození miminka. Pokud máte kamarádku, která má miminko, můžete tam na nějakou chvíli jít na návštěvu, aby si malá zakusila, jaké to je, když si druhé dítě chováte, povídáte si s ním. Důležité je, až se miminko narodí, abyste vnímala starší dceru jako tu důležitou - abyste ji poprosila o podání plenky, abyste ji pohladila, jak je úžasná, že udělala to a to. Aby i návštěvy napřed reagovaly na ni, pak až na miminko. Pokud to bude možné, je výborné, když máte čas si pravidelnou chvíli např. jednou za týden si naplánovat, že budete dělat něco jen se starší dcerou (např. půjdete na nákup jen vy dvě a mladší bude mít na půl hodiny na starosti tatínek). Zvažte, uvidíte. Přeju všechno dobré ... Ilona Špaňhelová

Spernakovna , 20. 2. 2017, 11.20

Děkuji mockrát, to s tou kamarádkou mě nenapadlo, zrovna jedno malé miminko v okolí máme :D určitě vyzkoušíme. Krásný den.

Dobrý den, zkuste a mějte se pěkně Ilona Špańhelová

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů