Malé dítě-hajzlík?

sledováno 1× zobrazeno 776×

Vložil(a): Anonymní, 15. 12. 2017 17.13

Na dotaz odpovídá Lucie Kotková (Mgr. Lucie Kotková)

Dobrý den,kamarádka má víc jak tříletého synka (plus miminko) a podle jejich slov ho moc nezvládají. Je živější,občas začne ječet,někoho triskne atd. (Dělával to i před narozenim miminka). Prý už zkoušeli všechno (nevychovu, respektovat a být respektovan,odbornici na výchovu kluků) a stále nevědí coby. Zdá se mi,že už trochu rezignovali a "smířili" se s tím,že mají "hajzlíka". Já si nemohu pomoci,zdá se mi,že prostě cítí z rodičů nervozitu,tlak na dokonalost a to,že jsou z něj trošku "zklamani". Je mi z té sotuace smutno,hrozně ráda bych jim pomohla,ale nevím jak. Ať jim řeknu cokoliv,už to moc neberou a prej už je takovej. Je mi jasné,že takto na dálku to nejde posoudit. Chci se zeptat,může to být vlivem výchovy či určitého napětí v rodině nebo se už v takto raném věku dá říct,že to je "hajzlik"? Přijde mi hrozně malej na takovéto zaskatulkovani. Děkuji moc za jakoukoliv radu.

Sdílejte:   | 
1

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

Mgr. Lucie Kotková , 18. 12. 2017, 19.39

Dobrý den, stejně jako vy mám problém s takovým škatulkováním dětí a zejména s jejich negativním nálepkováním. Potíže v chování jsou nejčastěji způsobené kombinací povahy, vnějšími okolnostmi a výchovným působením. Takže není na místě hodit flintu do žita, pokud to rodiče dělají, je to jejich alibismus.... Jediné, co můžete zkusit, je přesvědčit rodiče, aby o tom více přemýšleli a pokud potřebují, poradili se s odborníkem (možná jim ten předchozí nesedl, jeho rady neuměli aplikovat v praxi apod). Držím společně s vámi chlapečkovi palce. Lucie Kotková

Anonymní

Anonymní , 18. 12. 2017, 20.12

Děkuji,je mi právě líto toho kluka,protože na první pohled působí dobře. Zkusím to s nimi někdy v klidu ještě natuknout.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů