LMD a ADHD

zobrazeno 777×

Vložil(a): Anonymní, 25. 3. 2016 21.57

Na dotaz odpovídá Ing. Lenka Švábová (lenka-svab)

Dobrý den,jsem dyskalkulik,znamená to,že mám LMD?A navíc jsem slyšela,že LMD je nově ADHD.Znamená to,že je to stejná diagnóza,jen s jiným označením?Děkuji za odpověď.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

lenka-svab , 1. 4. 2016, 23.53

Dobrý den, pokusím se Vám odpovědět. Ano, dyskalkulie je provázena projevy dysfunkce centrální nervové soustavy podmíněné vlivy dědičnými nebo vývojovými. Ale je důležité, jak se to označuje??? Zde najdete definici dyskalkulie : https://cs.wikipedia.org/wiki/Dyskalkulie Co se týče LMD je nově lépe vyjadřováno označením ADD nebo ADHD (s hyperaktivitou nebo bez) http://www.poruchy-uceni.cz/lmd.php Zdravím. LŠ

Anonymní

Anonymní , 2. 4. 2016, 19.46

Děkuji za odpověď.

Anonymní

Anonymní , 16. 4. 2016, 11.10

Ještě bych měla jeden dotaz:jako malá jsem byla strašně klidná,až uťaplá,nekomunikovala jsem,ve vyučování jsem si kreslila,nedávala pozor.Celé dny jsem jen kreslila,málokdy něco jiného.Když jsem ale byla s kamarádkou,normálně jsme si hrály různě.Ale byla jsem vždy taková neklidná,vrtěla jsem se,a když ne,musela jsem si aspoň hrát s rukama.Teď mi je přes 30,a jsem pořád neklidná,furt se vrtím,nebo jsou v pohybu ruce,nohy.Jenže i záliby mám střídavě,ne jak v dětství,když jsem celé dny vydržela u jedné činnosti.Tak teď nevím,jestli to přisuzovat ADHD nebo ADD.Nebo snad jsem v dětství měla ADD,které se změnilo v ADHD?Děkuji.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions