Bojí se usínat sama

zobrazeno 974×

Vložil(a): Anonymní, 12. 1. 2016 14.19

Na dotaz odpovídá Ing. Lenka Švábová (lenka-svab)

Dobrý den,moje 6letá dcera donedávna usínala jen se mnou.Moje chyba,naučila jsem si ji na to tím,že mi usínala jako mimino u kojení.A uspávala jsem,nikdy neusnula sama.Až když přišel Mikuláš s čerty,a domluvili ji,začala usínat sama.Jen jsem ji přikryla,dala pusu a odešla.Postupně chtěla mít rozsvícenou lampičku,pak i otevřené dveře,a vydrželo to tak necelý měsíc.Od té doby,co měla záchvat z nočních můr,už zase sama neusne.Teď už zase noční můry nemá,ale sama usínat prostě nechce.Předevčírem jsem ji dovolila spát s námi v ložnici,a to usnula sama v pohodě.A včera v pokoji zase ne.Jak ji mám přesvědčit,aby znova sama usínala?Opravdu je pro mě ztráta času si lehnout k ní,dokud neusne,protože většinou vytuhnu i já,a už nemám šanci být večer s manželem.Děkuji za odpověď.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

lenka-svab , 12. 1. 2016, 16.00

Dobrý večer, ano, zvyk je železná košile. Ale zase byste si tak neužila svoji dceru, kdybyste ji hned po kojení strčila do jiného pokoje a šla si po svém. Každé dítě je jiné a některé je víc samostatné a jiné méně. Některé potřebuje prostě více citů a pevnější hranice, aby se cítilo v bezpečí. Já mám za sebou několik návratů dcery do ložnice s různě dlouhou dobou, hysterické scény, že sama v pokojíčku nebude .... Teď je jí 11 let a snad tam už zůstane :-). Snažila bych se stanovit jasná pravidla, třeba : pohádka, pusa, rozsvícená lampička nebo puštěné rádio, otevřené dveře (proč ne), světlo na chodbě.... a spát sama. Můžete se s manželem střídat v uspávání, proč by to mělo být jen na Vás. Ale netvrdím, že to bude napoprvé a bez problémů. Také by třeba pomohlo, kdyby si mohla udělat pokojíček podle svých představ, a pak by bylo jednodušší pro ni být tam sama. Zkoušejte a vytrvejte. LŠ

Anonymní

Anonymní , 12. 1. 2016, 16.40

Děkuji za odpověď.Právě,že je na mě tak fixovaná,že ani nikoho jiného než mě u toho usínání nechce.Když ji řeknu,že dnes bude usínat sama,a odejdu,začne hysterčit a řvát na celý barák,a pak budí ročního syna.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů