Výpověď na rodičovské

zobrazeno 50×

Vložil(a): Anonymní, 11. 6. 2019 16.25

Na dotaz odpovídá Imrich Bodor (Mgr. Imrich Bodor)

Dobrý den, ráda bych se na Vás obrátila s dotazem ohledně možnosti obdržení výpovědi na rodičovské dovolené. Tu již půl roku aktivně čerpám, plánovala jsem ji minimálně do konce kalendářního roku, což jsem oznámila i zaměstnavateli. Ten mi ale nyní při osobním rozhovoru oznámil, že dochází k organizačním změnám a jedna z pozic v týmu se k 1.7.2019 ruší, na základě mých kariérních plánů prý zvolili mě a mám na konci roku přijít "podepsat papíry". Je možné takovou výpověď při čerpání rodičovské dovolené obdržet?
Lze i za těchto okolností požádat o prodloužení rodičovské dovolené např. do března 2020, abych tak měla dostatek času na hledání zaměstnání? Děkuji moc.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

Mgr. Imrich Bodor , 14. 6. 2019, 9.14

Dobrý den, Zákon č. 262/2006 Sb. zákoník práce v platném znění ve svém § 53 odst. 1 písm. d) výslovně zakazuje zaměstnavateli dát zaměstnanci výpověď v době, kdy zaměstnankyně čerpá rodičovskou dovolenou (můžou však pracovní poměr ukončit dohodou – pozor co podepisujete). Nicméně Vám může dát zaměstnavatel výpověď z organizačních důvodu po návratu z rodičovské dovolené (samozřejmě za splnění zákonných podmínek). Zákon č. 262/2006 Sb. zákoník práce v platném znění ve svém § 196 stanoví, že rodičovská dovolená přísluší matce dítěte po skončení mateřské dovolené v rozsahu, o jaký požádá, ne však déle než do doby, kdy dítě dosáhne věku 3 let – do věku tří let dítěte máte zákonný nárok rodičovskou dovolenou. V případě, že tuto podmínku splňujete, pak zaměstnavatele o prodloužení rodičovské dovolené požádejte, zaměstnavatel má zákonnou povinnost Vám vyhovět. S pozdravem Mgr. Imrich Bodor

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací