Špatný UTZ nález v 17 tt - co dál?

zobrazeno 733×

Vložil(a): Izabella16, 4. 4. 2017 9.12

Na dotaz odpovídá Jitka Čejková (klokanci)

Dobrý den, moc Vás prosím o názor. Byla jsem v Gennetu na plánované AMC (první dcera má CAH - jsme s mužem oba zdravými přenašeči - máme genet. potvrzeno) a proto jsme se rozhodli zjistit již nyní, zda druhé dítko bude stejně "postižené". Zatím se těhotenství vyvíjelo normálně a bez obtíží. Trochu znepokojující pro mě byly výsledky biochemie - z 12tt - PAPP-A 0,42MoM a F HCG 0,41 MoM, ale nikdo to se mnou nerozebral, můj gynekolog jen konstatoval, že mě ještě určitě v Gennetu pozvou na Screening v 16 tt. To už jsem ale měla naplánovanou AMC a mělo se vše i se screen. dělat v jeden den. Šok nastal už při UTZ před AMC.
Zpráva: Placenta: zadní stěna, Oligohydramnion množství plodové vody.
V.s. normální nueurokranium, orofaciální oblast obtížně zobrazitelná, orofaciální oblast nehodnotitelná, v.s. mikromandibula. (POZN: Miminko bylo celé zkroucené do divné polohy - hlavu zabořenou někam dolů, proto nebyl vidět obličej.)
Páteř bez deformit, uzavřena.
Srdce - nezobrazuji symetrickou čtyřdutinovou srdeční projekci.
Přední stěna uzavřena, bránice intaktní, žaludek +, močový měchýř +, ledviny+ + , atyp. odstupy aa. renales.
V pánevní oblasti více zprava od MM protáhlá zóna šíře max. 7 mm, v délce 20 mm s hyperechogenní lemem, neprav. hyperechogen. obsahem, dilat rectum??
Končetiny normální.
Placenta ZS
Oligohydramnion.. Pupečník 2 cevy - chybí L pupečníková tepna.

HR: 175 bpm
BDH: 33,60 mm
HC: 121,70 mm
AC: 108,00 mm
HL: 20,70 mm
FL: 19,70 mm
Po výkonu byla FHR 145

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

klokanci , 4. 4. 2017, 23.49

Dobrý den paní Izabello, úplně nevím, jakou mi dáváte otázku. A nejsem ani ten správný odborník na toto. Zkonzultujte to, co budete potřebovat spíš s nějakým zdravotníkem - porodní asistentkou, lékařem. A přeji co nejlepší vyřešení situace. Jitka

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací