Rozdíl mezi epidurální a spinální anestezií

zobrazeno 10289×

Vložil(a): Kamila Pecharová, 6. 1. 2016 20.02

Na dotaz odpovídá Jitka Čejková (klokanci)

Dobrý den, ráda bych se zeptala jaký rozdíl je mezi epidurální a spinální anestezií při porodu. Nebo se jedná o jedno a to samé? :) Děkuji!

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

klokanci , 18. 1. 2016, 15.44

Dobrý den, spinální anestezie se využívá u císařského řezu, tzv.epidurál - nejčastěji to je epidurální analgezie, která se využívá proti bolesti u porodu nebo se dá pak udělat epidurální anestezie pro císařský řez, kdy se využije již zavedeného epidurálního katétru. Myslím, že také často záleží na jednotlivých pracovištích a anesteziologovi, kterou anestezii v případě potřebného operačního porodu použije. A určitě to je o získání informací tam, kde bude žena rodit, jakým způsobem se popř. anestezie provádějí a jak vše probíhá, včetně následné rekonvalescence protože jsou v tom veliké rozdíly.Jitka

Kamila Pecharová , 18. 1. 2016, 20.55

Moc děkuji za odpověď! Mohu ještě znát rozdíly v následné rekonvalescenci, o kterých píšete? Děkuji moc!

klokanci , 18. 1. 2016, 22.05

Myslela jsem hlavně jak probíhá následná péče po císařském řezu - někde jde žena na JIP, jinde na pokoj, někde může mít dítě v náručí ještě na operačním sále, jinde to nelze, někde může mít dítě v plném kontaktu tzv. bonding, otec jinde mu dítě ukáží jen zabalené v zavinovačce a odnesou na novorozenecké oddělení... atd. Myslím tyto rozdíly v rozdílné péči.

Kamila Pecharová , 18. 1. 2016, 23.23

Aha, dobře. Moc děkuji, informuji se tedy v konkrétní porodnici.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů