Dotepání pupečníku

zobrazeno 1543×

Vložil(a): Kamila Pecharová, 17. 12. 2015 21.14

Na dotaz odpovídá Jitka Čejková (klokanci)

Dobrý den, ráda bych se zeptala na Váš názor ohledně dotepání pupečníku po porodu. Samozřejmě v případě, kdy je miminko v pořádku a vše proběhlo tak, jak mělo. Názory se různí, je zde mnoho aspektů pro i proti. Jako laik opravdu nevím, co je pro miminko lepší a zda mám tuto možnost při porodu požadovat.
Moc děkuji za odpověď :)

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

klokanci , 22. 12. 2015, 23.35

Dobrý den, dotepání pupečníku zažívám v praxi už téměř u všech porodů. Je to možné, ale ne úplně běžné. Často se říká, že dotepe během pár minut, ale to není pravda. Je dobré si to napsat do porodního přání a zjistit si k tomu nějaké informace. Dobré info najdete třeba zde: http://www.evalabusova.cz/rozhovory/t_indriell2.php a nebo zde: http://www.prirozeny-porod.eu/nejskodlivejsi-lekarsky-zakrok-provaden-nam-vsem/. Zrovna dnes jsem byla u porodu, kde pupečník tepal cca 30 min. Rodiče si na něj sáhli, cítili jak tepe - velmi hezký prožitek, doporučuji. A bylo domluveno, že se s podvázáním počká až po porodu placenty. Takže za mě - požadujte, chtějte a užijte si to Vy a hlavně Vaše miminko :).

Kamila Pecharová , 26. 12. 2015, 21.32

Moc děkuji za radu! Myslím, že dotepání zahrnu do porodního plánu "přání" :-)

klokanci , 26. 12. 2015, 21.39

Ano, určitě si to tam napište a ještě doporučuji se setkat s nějakou dulou nebo porodní asistentkou ve Vašem regionu, která doprovází do Vámi zvolené porodnice. A probrat s ní, jak to v dané porodnici opravdu vypadá, co a jak tam dělají a jaké tam máte možnosti. A pak už jen přeji - krásně a laskavě porodit :).

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions