zástava dechu u kojence

zobrazeno 2015×

Vložil(a): Pávinka, 17. 1. 2017 21.36

Na dotaz odpovídá MUDr. Jana Anna Nováková (sante)

Dobrý den paní doktorko, mám syna nyní 3m a už podruhé nám zapípal monitor dechu a syn opravdu nedýchal. V obou případech jsem dala prst pod nosánek a nezjistila jsem dech tak jsem ho rychle odkryla a lehce s ním zatřásla a probudil se a nadechl. V obou případech spal tak hodinku a byl přímo na monitoru, není tedy možné, že by se posunul mimo dosah. První epizoda se stala na jeho 2m a druhá včera na jeho 3m. Dětské lékařce jsem volala, říkala, že by nyní na něm nic neviděla a pokud se to bude opakovat pošle nás pravděpodobně na nějaká vyšetření.

Musím říct, že jsem z toho dost vyplašená, bojím se SIDS, bohužel jsem zažila miminko, co na to zemřelo, když jsem dělala aupair v Anglii. Tenkrát jsem si vše načetla, poučky jak má miminko spát, jsem nekuřačka, malý se narodil jen 10 dní před termínem s váhou 3300g, malinký tedy nebyl. Spí zásadně na zádíčkách na rovné podložce, v postýlce nemá žádné polštáře a spí ve spacím fusaku, v ložnici nemáme přetopeno ani zimu.

Prosím je SIDS pravděpodobné? Mohu ještě něco udělat, aby se to neopakovalo? Je normální, aby měl kojenec takové zástavy? U prvního syna tohle nebylo.

děkuji moc za odpověď a přeji hezký den

Sdílejte:   | 
1

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sante , 18. 1. 2017, 7.40

Dobrý den, nejčastější příčinou pípání monitoru je porucha snímání přístroje; dokonce se u nerizikových dětí (donošených, s nekomplikovaným průběhem porodu) neprokázalo menší riziko SIDS při používání monitoru dechu. Pokud jste nicméně přesvědčená, že v tu chvíli skutečně nedýchal, doporučila bych alespoň základní vyšetření.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů