Uzdička pod jazykem

zobrazeno 759×

Vložil(a): Katka, 17. 2. 2016 11.30

Na dotaz odpovídá MUDr. Jana Anna Nováková (sante)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat podle čeho určuje pediatr po porodu dítěte, jestli má nebo nemá zkrácenou uzdičku pod jazykem. Nám bylo hned po porodu řečeno, že je to potřeba střihnout, aby syn špatně nemluvil. Stalo se a není bojujeme s tím, že syn při mluvení (4,5 roku) si tzv. šlape na jazyk. I při otevření pusy jazyk automaticky vysune ven. Nebyla chyba to stříhání nebo to spolu nesouvisí a jde jen o zlozvyk? Pro vaši představu, když vyplázne jazyk, dosáhne jím cca do poloviny vzdálenosti mezi horním rtem a začátkem nosu, je to tak správně nebo ne?

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sante , 17. 2. 2016, 12.24

Dobrý den, to, že by popisované potíže souvisely s operací uzdičky se mi zdá málo pravděpodobné. Naopak krátká uzdička může ztěžovat tvorbu hlásek - jak vám bylo řečeno. Hodně krátká uzdička může u miminek způsobovat i potíže při sání. S tím, aby se naučil jazyk správně ovládat vám pomůže nejlépe logoped.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací