Strava a zácpa

zobrazeno 789×

Vložil(a): Anonymní, 8. 9. 2017 8.59

Na dotaz odpovídá MUDr. Jana Anna Nováková (sante)

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat na jídelníček u 4 a půl letého syna. Není vybíravý,sní téměř všechno.Snažím se mu dávat normální jídla,která jíme i my. Ke snídani má většinou jogurt,ted chodí do školky,kde se stravují celkem zdravě.Ráno pečivo,pomazánka,zelenina nebo ovoce,pak oběd,třeba čočku s okurkou a vejcem.Pak přijde domu,dostane svačinu a pak večeři,většinou má teplou večeři.Jde mi o to,že syn trpí na zácpu,chodí na wc tak 2 krát do týdne a všimla jse si,že to kolikrát schválně zadržuje. Asi se bojí,že ho to bude bolet.Kolikrát má stolici tvrdou jako kámen. Má ovoce,zeleninu,prostě všechno,pije docela dost,ale nic nepomáhá. Občas dám lactulosu,ale přijd emi,že bez výsledků. Napadlo mě,jestli nemá nějakou alergii na něco,ale třeba celiakie se prý projevuje průjmem většinou. Ještě mě napadá alergie na laktozu,může se projevovat zácpou ? Jak mám ulehčit synovi ? Co mu mám dávat jíst ? Už mě nic nenapadá... Děkuji za vaši odpověd a za váš čas...

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sante , 8. 9. 2017, 9.20

Dobrý den, zácpu lze ovlivnit stravou jen málo, Vámi nastíněný jídelníček se mi zdá v pořádku, zásadní je dostatečný příjem tekutin. Pokud má dlouhodobě tuhou stolici, doporučuji nasadit lék Forlax, který mu umožní důkladně se vyprázdnit a stolici změkčí. Je vhodné ho užívat několik týdnů až měsíců, aby se odstranil psychický blok a nastavil pravidelný režim. Lék je na předpis.

Anonymní

Anonymní , 8. 9. 2017, 10.16

Děkuji za info. No,jak kdy.Někdy jí má fakt jako kámen,jindy trošku řídší,ale opradu chodí jen 2 krát za týden :( A ten lék se může brát jen,když má stolici pravidelně tuhou? Zajdu za doktorkou a zeptám se,zda by nám ho předepsala.:) Zapoměla jsem napsat,že máme jít na odběry krve kvůli té celiakii,at mám jistotu,že ji nemá,to by pak žádný lék asi nepomohl :) Děkuji a hezký dne vám přeju :)

sante , 8. 9. 2017, 10.33

Lék je vhodné nasadit při příznacích, které popisujete (tuhá stolice, bolestivost při vyprazdňování, zadržování) i v případě, že stolice není pokaždé tuhá. Odběry lze doporučit.

Anonymní

Anonymní , 8. 9. 2017, 10.59

Moc děkuju :) Nashledanou.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů