Špatné usínání

zobrazeno 1194×

Vložil(a): Kama, 27. 6. 2016 20.31

Na dotaz odpovídá MUDr. Jana Anna Nováková (sante)

Dobrý den,poslední dobou syn špatně usíná.Dokáže řvát i hodinu,a stejně neusne.Přitom krásně usínal sám,maximálně brečel pět minut a pak usnul.A to málokdy,většinou usnul v klidu.Takže si musím lehnout vedle něj do postele,někdy i držet za ruku,dokud neusne.Bojím se,že si na to zvykne,a už sám usínat nebude.Na separační úzkost se mi to nezdá,tu prodělal kolem roku a čtvrt,ale ne v takové míře.Navíc je i vzteklejší než dřív.Dřív se vztekal jen,když se mu nedařilo,teď už to přechází v brek ze vzteku,a i kvůli blbosti.Třeba,když mu něco spadne z ruky,je líný si to zvednout,a místo toho řve.Když mi něco podává,a já to nevidím,řve.Donedávna kvůli tomu jen mrnčel.Může to mít souvislost s usínáním?A čím to může být?V říjnu bude mít dva roky.Děkuji za odpověď.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sante , 28. 6. 2016, 7.53

Dobrý den, potřeby dítěte se mohou s postupem času měnit, obzvláště, pokud nastane v rodině nějaká změna (nástup do jeslí, očekávání sourozence, příchod nového člena domácnosti nebo naopak odchod, stěhování), ale i bez zjevného impulzu. Je možné, že nyní potřebuje být před usnutím s Vámi, aby se cítil v bezpečí. Nebála bych se, že si na to zvykne; pravděpodobně je to přechodné období, které zase pomine. Rostoucí vztek může souviset s nejistotou a stresem. Zkuste s ním mít při usínání trpělivost.

Kama , 28. 6. 2016, 9.08

Děkuji za odpověď.Já si právě myslela,že jde o období vzdoru.Jak teda to období poznám,když toto období vzdoru není?

sante , 28. 6. 2016, 9.47

Pro období vzdoru je typický negativismus, dítě si začíná uvědomovat vlastní já, prosazuje svůj názor, chce všechno dělat samo. Se záchvaty vzteku bývá spojené též, ale spíš v návaznosti na to, že v prosazování sebe sama narazí na nějakou mez.

Kama , 30. 6. 2016, 21.45

No,tak to se umí vzekat taky pěkně,když není po jeho,chce sám jíst,atd.Ještě jsem se chtěla zeptat:babička si syna často,tak 2x do měsíce,brává na víkendy,nemá tam postýlku,tak spí ve velké posteli,a usíná tím stylem,že ho hladí,a když usne,odejde,nebo jde spát rovnou s ním.Může to souviset s tím špatným usínáním doma?Že si na to jako zvykl?

sante , 1. 7. 2016, 12.24

Jak už jsem naznačovala, faktorů, které mohou ovlivnit návyky při usínání, je celá řada. Určitě bych ale babičku neobviňovala, že syna rozmazlila.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů