Spánek dítěte

zobrazeno 1813×

Vložil(a): mckvak, 8. 10. 2015 18.57

Na dotaz odpovídá MUDr. Jana Anna Nováková (sante)

Dobrý den, máme skoro 6ti měsíční holčičku. Zhruba od 2 měsíců si sama začala šikovně stanovovat režim noc a den. Spala krásně, nebylo potřeba zavinovat, budila se jen na jídlo. Od třetího měsíce se začala točit na bříško. Nyní velmi ráda couvá, točí se kolem osy nebo když někam potřebuje, tak se tam po kousíčkách dopraví. Na bříšku přes den tráví většinu času. A s tím se spojí můj dotaz. Dcerka je dost aktivní dítě, takový diblík, bohužel i v noci, kdy není schopná spát ani na zádech ani na boku ale bohužel ani na bříšku. Pořád má tendence se na to bříško otáčet, i ve velmi tvrdém spánku, ale jakmile se otočí, začne okamžitě pást koníčky, To jí probudí a hrozně naříká, protože se ještě neumí otočit zpět. Začali jsme ji opět zavinovat (do plínky) aby se vyspala - dny po takové noci byly pro ni krušné. Fungovalo to nějakou dobu, teď ale přestalo, snaží se otočit i zavinutá, někdy se jí to i zadaří, ale když ne, tak okamžitě se začně i ze spaní vztekat. Je nějaká možnost ji naučit spát v klidu na bříšku nebo to musí sama pochopit? Už to takto trvá delší dobu a nemusím ani popisovat jak ráno obě dvě vypadáme :)) Děkuji a přeji hezký den. Eva

Sdílejte:   | 
1

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sante , 9. 10. 2015, 9.52

Dobrý den, můžete zkusit čaj z meduňky nebo kojenecký čaj "na dobrou noc" - jedná se o bylinné výtažky, které by měly přispět k celkově klidnějšímu spánku. Dále je na zvážení, zda si ji nezkusit vzít na několik nocí do postele k sobě - je možné, že neklid není způsoben jenom tím, že hledá vhodnou polohu, ale částečně možná i tím, že hledá Vás.

mckvak , 9. 10. 2015, 17.27

Cajik zkusime :) Ona spinka sama u sebe v pokojicku od tri mesicu, spala dobre az ted v posledni dobe je tohle - nejakou dobu na tom brisku i spinala ale nebylo to dlouho, pak zacla past :)

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů