první botičky

zobrazeno 1697×

Vložil(a): Míša Čížková, 10. 9. 2015 15.27

Na dotaz odpovídá MUDr. Jana Anna Nováková (sante)

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, kdy dítěti koupit první botičky. Já si totiž nějak nevím rady, na internetu jsem se dočetla různé informace, ale nejsem z nich úplně moudrá, jelikož si hodně protiřečí. Mám sedmiměsíčního syna, který už ťape v chodítku a tchyně mě neustále nutí, abych mu koupila bačkory, že potřebuje mít zpevněnou nohu. Zatím máme látkové capáčky, ale to prý už mu nemám dávat, že mu zničím nožičky. Zkoušela jsem mu obout botičky na zavazování, ale ani nám to pořádně nejde, dítko skrčí prstíky a botičku prostě za boha nenazuji. Přitom na internetu jsem se povětšinou dočetla, že botičky by se měly obouvat až s prvními samostatnými krůčky, kdy dítě plně stojí na nožičkách a samo chodí. Počítá se do toho i to chození v chodítku? Přeci jen můj názor je, že pořád má oporu a není to chůze jako taková. Botičky jsou celkem nákladná záležitost co se týče peněz, když si vezmu jak rychle malému teď roste nožička a já je prostě nechci kupovat zbytečně a vyhazovat peníze, kterých nemám tedy zrovna nazbyt, když by to nebylo nutné. Moc děkuji za odpověď.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sante , 11. 9. 2015, 8.11

Dobrý den, v první řadě je zcela nevhodné dávat dítě do chodítka. Nemělo by stát, dokud se samo nepostaví. V sedmi měsících by měl nacvičovat lezení, které je pro vývoj velice důležité, a k tomu by boty mít naopak neměl. První boty by měl dostat až ve chvíli, kdy tráví většinu času na nohou, resp. když sám přejde místnost. Nejvhodnější jsou kvalitní pevné sandálky.

Míša Čížková , 11. 9. 2015, 13.38

Děkuji za odpověď, samozřejmě vím, že to není úplně správné, nicméně synek se už sám snaží na nožičky stavět při zvedání a posazování a přiznám se bez mučení, čas od času potřebuji pár minut kdy ho nemůžu držet v ruce a tak ho posadím do chodítka a on u mě ťape a hraje si. Už od narození vyžaduje mojí maximální společnost a nechat ho hrát si v postýlce pokud na mě nevidí je téměř nemožné bez pláče a vzteku. Nicméně jste mi potvrdila můj názor o tom, že botičky ještě rozhodně nejsou nutné a spíše by mu překážely a moc nepomáhaly, já mockrát děkuji za Vaši ochotu a rychlou reakci.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů