průjem u miminka

zobrazeno 1499×

Vložil(a): Kris, 14. 4. 2016 7.42

Na dotaz odpovídá MUDr. Jana Anna Nováková (sante)

Dobrý den, jdu si k Vám pro radu. Dcerka ( za týden bude mít 4 měs. ) od úterní noci často kaká řídkou stolici s kousky mléka ( je plně kojená ) - za 2 hod. vyměníme třeba 3-4 plíny, v úterý až 8 stolic ( i když ne velké množstí ). Včera se sice počet stolic zmenšil na 3 ( z toho jedna dost napěněná ), ale na bříšku jí vyskákaly jakési pupínky a stolice poměrně divně ( jinak než obvykle ) zapáchá. Dcerka je bez teplot ( nejvyšší naměřená včera v 7 ráno 36.9 ), pije normálně a i chování je běžné ( pouze trochu víc než obvykle spí přes den, ale minulý týden jsme začali vaničkovat a cvičit, tak to přičítám tomu ) a večer trochu podrážděnější. Navíc včera ráno jí na pusince vyskočil "opar" ( u mně ráno náznak nového, jí vyskočil červený flíček s pupínkem těsně nad rtem ).Naší MUDr. jsem volala, poradila nemléčnou rýžovou kaši na zahuštění a Kulíška - ale nepřijde mi nutné rehydratovat, jelikož dcerka pije jako obvykle ( kojím na požádání, max. po 3 hod. ), nehubne ani nic podobného. Spíše mne znervózňují ty pupínky, opar a neobvyklý zápach stolice. Ještě podotýkám, že nic nového jsem do stravy nezařadila. Může to být nějaká střevní viróza? A jak na ní? Moc děkuji.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sante , 14. 4. 2016, 8.00

Dobrý den, ano, dle toho, co popisujete, to vypadá nejspíše na střevní virózu, zapáchající a napěněná stolice k tomu patří. Zásadní je především, aby dostatečně pila a močila. Vhodné je podávat probiotika, abychom napomohli střevní imunitě. Vyrážka může patřit k virové infekci, ale pokud by se zhoršovala, bude lépe ji ukázat lékaři.

Kris , 14. 4. 2016, 8.23

Děkuji za bleskovou odpověď, uklidnila jste mně :) Probiotika dáváme pravidelně ( malá trpěla dost na koliky ), tak budu sledovat a snad to bude lepší. V pondělí jdeme na 4měs.kontrolu, tak snad se to do té doby zlepší. Malá ještě není očkovaná, tak jsem se trochu bála...

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů