Přetahování předkožky u chlapečka

zobrazeno 505×

Vložil(a): Anonymní, 24. 2. 2018 0.46

Na dotaz odpovídá MUDr. Jana Anna Nováková (sante)

Dobrý den, můj syn má tři roky a předkožka mu nejde stále přetáhnout plně. Paní doktorka mi pohrozila, že syn půjde na obřízku. Nějak se mi to celé nezdá. Přetahuji každý den, ale jde přetáhnout jen špička. V odborné literatuře se ale píše, že chlapcům to může jít přetáhnout plně klidně až v 6-ti letech. Lékařka nám dala kortikoidovou mast a mám mu to mazat a přetahovat násilím. I tak se stav moc nezlepšil po měsíci používání. Akorát syn má z toho už trauma. Máme to nějak řešit, nebo je tento stav normální a půjde to vše přetáhnout, až v pozdějším věku, nebo kdy by to už mělo vážně jít zcela a kdy začít plašit? Děkuji moc za Vaši odpověď.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sante , 19. 6. 2018, 13.13

Dobrý den, při používání kortikoidové masti se stav většinou výrazně zlepší a obřízka není potřeba. Nepřetahujte ale násilím, hrozí tak drobná poranění, která se mohou zajizvit a situaci ještě zhoršit. Kromě toho je třeba odlišit, kdy je předkožka skutečně zúžená (to by se mělo řešit nejpozději kolem pátého roku, zde pomáhá kortikoidová mast) a kdy je pouze slepený vnitřní list předkožky s žaludem (zde tomu lze ve většině případů ponechat volný průběh).

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací