Předkožka

zobrazeno 1159×

Vložil(a): Lenica, 7. 3. 2017 13.34

Na dotaz odpovídá MUDr. Jana Anna Nováková (sante)

Zdravím, holky. Jdu si pro radu. Synovi šla předkožka krásně stahovat. Jenže minulý týden jsme zjistili, že mu to nejde :-( Když to zkoušel, trošku to začalo krvácet, tak přestal. Čůrat může normálně, nic ho nebolí, ale jsem z toho nervózní, že mu to nejde. Je mu 7let a nikdy s tím problémy neměl. Nevíte, co se s tím dělá?

Sdílejte:   | 
1

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sante , 7. 3. 2017, 14.39

Dobrý den, zkuste postupně začít přetahovat v teplé vodě, ne přes bolest, určitě by neměl krvácet. Pokud neuvidíte zlepšení, je vhodné vyšetření lékařem, který určí, zda se jedná o zúženou předkožku nebo pouze slepení jejího vnitřního listu se žaludem a podle toho určí další postup.

Lenica , 9. 3. 2017, 9.05

Dobrý den, moc vám děkuji. Netušila jsem, že by to někdy měl být problém, když to šlo stahovat od začátku. Dobře, o víkendu syna dám koupat a vysvětlím mu to...a myslíte, že třeba pomoct nějakým olejíčkem by to šlo?

sante , 9. 3. 2017, 9.39

Bohužel předkožka se může i později zatáhnout, přestože šla předtím přetahovat dobře. Proto je to nutné jako běžná součást hygieny. Na olejíček bych nespoléhala, zkuste to postupně v teplé vodě a pokud se to nebude dařit, aplikuje se konkrétní mastička, ale ta je na předpis.

Lenica , 10. 3. 2017, 8.55

Dobře, děkuji moc. Já jsem synovi říkala, že to musí dělat při každém sprchování a koupání. Protože už se začal stydět, tak to chtěl dělat sám a očividně se na to vykašlal :-( Ale vždy jsem se ho ptala a hlavně jsem si všímala, že mu to normálně "funguje", tak jsem se po tom nějak nepídila......asi to byla moje chyba :-(

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions