Pravděpodobnost opětovného výskytu hemangiomu?

zobrazeno 1017×

Vložil(a): Christie, 17. 3. 2015 18.32

Na dotaz odpovídá MUDr. Jana Anna Nováková (sante)

Dobrý den, dcera cca v roce prodělala první laserové ošetření hemangiomu (který jednoho dne praskl a silně krvácel). Následně podstoupila ještě další dvě, protože se tento, cca po měsíci, začal tvořit znovu, narůstat a opět hrozilo riziko prasknutí. Od té doby (jsou nám necelé 3 roky) zatím nic. Nicméně mne zajímá, jestli je ještě nějaká pravděpodobnost, že by se tento mohl opět, na stejném či jiném místě, vyskytnout a narůst? Trošku mne to děsí...Děkuji za odpověď.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sante , 18. 3. 2015, 10.23

Dobrý den, recidiva hemangiomu byla zřejmě způsobena tím, že nebyl odstraněn celý. Nevím, jak dlouho jste nyní po posledním odstranění, ale pokud se delší dobu nic neděje, je pravděpodobné, že byl nyní odstraněn kompletně. Nové hemangiomy tohoto typu po roce věku zpravidla nevznikají, onemocnění je typické pro kojenecký věk.

Christie

Christie , 18. 3. 2015, 15.34

Dobrý den, mockrát Vám děkuji za pozitivní zprávu, to jste mne moc potěšila, protože byť se jedním, tak jsme si s ním užili až až...Mějte se moc krásně.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací