Očkování

zobrazeno 555×

Vložil(a): Adrianita, 14. 3. 2018 8.10

Na dotaz odpovídá MUDr. Jana Anna Nováková (sante)

Dobrý den, paní doktorko, dceru jsem jako miminko nechala očkovat vakcínou Rotarix. Trochu jsem to časem prehodnotila a syna už naockovat nedám. Chci si jen ujasnit fakta. Vím, že očkování je účinné jen na jeden typ rotaviru, i když nejzakernejsi, opravdu je očkování účinné pouze do jednoho roku? I když se dítě rotavirem nakazí, skončí přinejhorším "jen " na kapacce a nic závažného nehrozí? Jsem toho názoru, že nejlepší ochranou je co nejdéle kojit a tím je dítě chráněno. Je to tak? Větší strašák je pro mě meningokok. Dceru jsem nechávala očkovat před nástupem do školky. Jaký názor máte na tohle očkování? Případně, kdy je nejvhodnější vek pro toto očkování?

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sante , 19. 6. 2018, 11.50

Dobrý den, očkování Rotarixem chrání děti v nejzranitelnějším kojeneckém období, postupně jeho účinnost vyhasíná. V našich podmínkách jsou skutečně závažné komplikace raritní. Kojení jistě zvyšuje obranyschopnost miminka, ale není pravda, že by kojené dítě nemohlo onemocnět rotavirovou infekcí. Očkování proti meningokokům lze vzhledem k závažnosti infekce doporučit. Je možné očkovat kojence od 2 měsíců věku (kojenci patří mezi nejohroženější skupinu), ale i kdykoli později - rizikové období přetrvává od narození až do mladé dospělosti.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací