Neštovice podruhé?

zobrazeno 3742×

Vložil(a): Estrela113, 3. 4. 2015 21.21

Na dotaz odpovídá MUDr. Jana Anna Nováková (sante)

Dobrý den. Syn měl neštovice před 6 měsíci. Osypaný byl hodně, neštovice diagnostikovala i lékařka. Před 10 dny jsme byli u dětské lékařky, syn dostal antibiotika (duomox) a velice pěkně se léčil. Včera se mi zdál zase divný, kalné oči, únava, zhoršující se rýma, stav "jako by na něho zase něco lezlo". Dneska se přes den osypal, vyrážky vypadají jako neštovičky. Jen výsev byl několikanásobně rychlejší než na podzim. Nechci jet na pohotovost s potencionálními neštovicemi, slyšela jsem, že případy opakovaných neštovic jsou známé, ale během půl roku? Ještě bych dodala, že děti v celé vesnici mají neštovice. Co byste mi doporučila? Děkuji moc.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sante , 7. 4. 2015, 9.27

Dobrý den, omlouvám se za opožděnou reakci. Po prodělání neštovic vzniká celoživotní imunita. Pokud byl před půl rokem průběh tak jednoznačný, jak píšete, bude se tentokrát jednat s největší pravděpodobností o vyrážku jiného původu. Celá řada zejména virových infekcí vyvolává kromě respiračních příznaků i vyrážku různého charakteru. V úvahu přichází i alergický podklad.

Estrela113 , 7. 4. 2015, 19.38

Dobrý den paní doktorko, děkuji za odpověď. Nakonec to byla reakce na duomox... Ač jsem v šoku že až desátý den,ale lékaři to tvrdí. Jeli jsme na pohotovost, zpanikařila jsem, puchýřky na břiše se mu začaly slevat do jednoho obrovského a to mě vyděsilo. Syn je už v pořádku. Děkuji.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů