Možnost nakažení kojence roupy

zobrazeno 5272×

Vložil(a): Anonymní, 1. 3. 2017 9.49

Na dotaz odpovídá MUDr. Jana Anna Nováková (sante)

Dobrý den,
tříletá dcera si (pravděpodobně ze školky) přinesla roupi. Pediatrička ji, mě i manželovi nasadila lék Vermox (3 tablety v 2týdenních rozestupech). Máme doma ještě 7mi měsíční miminko, které stále kojím. Lékařka řekla, že tak malým dětem se tableta preventivně nedává a že mám miminko sledovat. Poslední 3 dny (přes den, hodně ale především večer i v noci) mi ale přijde miminko dost podrážděné, plačtivé. Zoubky to nebudou, protože natření gelem a masáž dásní nemá účinek (spodní 2 zoubky má čerstvě prořezané), naopak mi přijde, že ji spíš pobolívá bříško a reakce na bolest je výraznější než třeba v předchozích měsících. protože dřív nikdy tolik neplakala.
Ve stoličce nebo u konečníků jsem ale žádné bílé živé "červíky" neobjevila. Zajímalo by mne, jestli lze u miminka provést nějaký stěr nebo test, který by přítomnost roupa potvrdil nebo naopak vyloučil.
A pokud by se to potvrdilo, jak probíhá léčba u tak malých dětí? Pochopila jsem, že dostupný v ČR je pouze onen lék Vermox. Je případně možné sehnat a zakoupit nějaký pro kojence vhodnější lék v zahraničí?

Děkuji Vám za odpověď a radu. Jsem z této situace dost nervózní.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sante , 1. 3. 2017, 13.48

Dobrý den, vyšetření roupů je možné ze stolice a lépe z perianálního otisku - měly by se odebrat 3 vzorky. Je pravda, že je na léčbu roupů k dispozici pouze Vermox, který lze podávat až od dvou let věku. Rozhodně bych doporučila probiotika. Teprve v případě, že by se infekce roupy skutečně prokázala, konzultovala bych lékárníka ohledně možnosti přípravy léku na míru.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů