Klíště - kontrolní odběr krve

zobrazeno 1981×

Vložil(a): Eliška Kozlova, 23. 6. 2017 9.37

Na dotaz odpovídá MUDr. Jana Anna Nováková (sante)

Hezký den, dcera je na pár dní u tchýně, našla ji klíště ve vlasech, bylo velké musela ho tam mít 3dny (to jsme byli na výletě v přírodě, dceru jsem sice prohlédla, ale nevšimla jsem si ho), tchýně s ni byla u lékaře, klíště ji vyndali a prý má jít za tři týdny na kontrolní odběr krve a místo po klisteti sledovat. Osobně bych jedno klíště tak neresila, ja jich měla za život několik desítek, ale teď jsem docela vystrasena. Z krve se zjišťuje borelioza? A proč až za tři týdny, bude to opravdu průkazné?

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sante , 23. 6. 2017, 11.45

Dobrý den, není nutné vyšetřovat krev po každém přisátí klíštěte. Spíše je důležité sledovat místo přisátí, zda se v okolí nevytváří skvrna, která by mohla být příznakem borreliózy. Otázka je, nakolik je to možné sledovat ve vlasech... Pokud bychom se z nějakého důvodu rozhodli pro krevní testy na boreliózu, je nutné dodržet odstup od přisátí nejméně tři týdny.

Eliška Kozlova , 23. 6. 2017, 22.01

Dobře, většinou když děti chytnou klíště odstranim ho do pár hodin, tohle mi ale uniko, jak bylo ve vlasech, snad z toho nic nebude, děkuji :-)

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů