Jak poznat vážnou nemoc u dítěte?

zobrazeno 407×

Vložil(a): Anonymní, 15. 7. 2017 11.37

Na dotaz odpovídá MUDr. Jana Anna Nováková (sante)

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,jak se dá včas rozpoznat nějaká vážnější nemoc u dítěte? Syn mi připadá zdravý,ale pozoruji na něm určité věci,které mě trápí.Třeba na hrudníku má na jedné straně vystouplou kost a na té stejné straně má i jedno prsíčko víc nahoře než to druhé,má vbočené kotníky a když se narodil měl celkem vážnou deformaci hlavy,jezdily jsme na rehabilitace,které mu pomohly a shlavou dokáže normálně hýbat,ale pořád je to na hlavičce vidět,že to tam má zploštělé.Taky když mluví,často se zadrhává a a pak řekne kolikrát i úplný nesmysl :( Je to normální u 4 letého dítěte? Taky jsem ho měřila a za rok vyrost pouze o 2 cm,možná ani to ne. Co si o tom myslíte? Jsou nějaké varovné sygnály,které poukazují na nějakou vážnější nemoc,které bych nepřehlédla? Mám o něj strach,aby bylo všechno v pořádku.Děkuji mnohokrát za odpověd.

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sante , 17. 7. 2017, 13.45

Dobrý den, z Vámi uváděných příznaků mě nejvíce zaujala nízká růstová rychlost. Ta by měla být v tomto věku 5-7 cm/rok, pokud syn vyrostl skutečně jen dva centimetry, je to jistě důvod k vyšetření. Doporučuji návštěvu vašeho praktického lékaře, aby ověřil výšku stejným metrem jako při předchozí prohlídce a - pokud se nízká růstová rychlost potvrdí - syna důkladně vyšetřil.

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací