Chrčení...

zobrazeno 1114×

Vložil(a): Anonymní, 24. 1. 2016 6.51

Na dotaz odpovídá MUDr. Jana Anna Nováková (sante)

Dobrý den,prosím pěkně ráda bych se zeptala.. Malý má osm měsíců a už cca přes dva měcíce chrčí.. Před vánocemi jsme byli u lékaře, prý viroza, pak to bylo chvíli ok, mezi tím jsme měli očkování.. Cca dva dny na to znovu,byli jsme už i na stěry ale tam prý nic není takže je to virového původu (má zarudlý i krček), doktor říkal že je to zadní rýma ale mě se to moc nezdá, nechrčí na průduškách ale jakoby fakt z toho nosu až do krku, není to ale pravidelné, více méně když je v klidu tak je to ok,jakmile ale začne dovádět (je to malý nezmar lozí jak drak) tak už je to horší.. Snažím se tedy odsávat, je pravda že už něco jde (předtím vůbec nic).. Je pravda že doma máme studené podlahy, topíme co se dá at má teploučko ale stačí otevřít dveře na chobdu a konec :(.. Četla jsem, že s tím chrčením má hodně špuntů problém a prý to do roka vymizí???.. Může to být opravdu tak dlouhé nachlazení?? Nebo třeba něco s přepážkou?? Nebo alergie na chlad?? (je pravda že já v tomto období cca od listopadu bývám nemocná až do března-dubna akorát já si odkašlu, což on moc neumí :( ) předem moc děkuji za vaši odpoved a doufám že je to apson trošku srozumitelné :)

Sdílejte:   | 
0

Máte dotaz na odborníka z této poradny? Zeptejte se

sante , 25. 1. 2016, 8.49

Dobrý den, tak, jak problém popisujete, se mi jeví jako nejpravděpodobnější skutečně zadní rýma při opakované virové infekci, dávejte do nosu mořskou vodu, důležité je nepřetápět a udržovat doma dostatečnou vlhkost vzduchu. Pokud by potíže neodeznívaly, je na zvážení i alergický podíl. Chrčení, které je trvale i mimo infekt a spontánně odeznívá s růstem, je dané nezralostí struktur měkkého patra, to ale bývá přítomno prakticky od narození.

Anonymní

Anonymní , 25. 1. 2016, 9.21

Moc děkuji za vasi odpověď.. zvlhcovat se snazime a morskou vodu strikame.. Pres vikend se i rozkaslal :-(.. s tim topením mi to.nějak nedoslo,snazime se aby mel teplo.od podlahy ale zkusin to omezit.. Pokud.se to.nezlepší zkusíme zajít na testy.. děkuji moc za odpověď

Pro přidání dotazu je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů